Розмістилася вона на вулиці Ракоці, де колись проживав чи не найвідоміший закарпатський журналіст.
Виготовив барельєф не менш відомий закарпатський скульптор Михайло Белень. Каже, що при виборі портрету керувався стандартним прийомом скульпторів , а саме взяв фото пана Михайла від 40 і до 60 річного віку і вивів з цього щось середнє.
На відкритті була присутня і колишня співробітниця пана Бабидорича, котра у свій час виїхала закордон. За словами жінки, чи не найбільшим подвигом пана Михайла можна вважати те, що у складні часи СРСР він не лише вижив, але і зберіг обличчя чесного журналіста.
Дочка Михайла Бабидорича подякувала Журналістам за честь, виказану її батькові. Тут слід наголосити, що на виготовлення барельєфу спільно зібрали гроші багато медійників краю,а пан Белень зголосився виготовити барельєф за мінімальні кошти.
Нагадаємо, 6 червня в Україні відмічається день журналіста. Саме цьому святу і приурочили відкриття меморіальної дошки. Її хотіли відкрити ще минулого року на ювілей пана Бабидороча, однак тоді цього не дозволили обставити.
До слова, іменем знаного журналіста назвали і премію за досягнення у сфері журналістики.
Цьогоріч відповідно до спільного розпорядження голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради Диплом лауреата обласної премії імені Михайла Бабидорича вручено Федаці Сергію Дмитровичу – публіцисту, доктору історичних наук, професору
Ужгородського національного університету, за серію публіцистичних матеріалів про історію Закарпаття, його регіональну специфіку, механізми інтеграції краю у загальноукраїнський контекст.
Довідка
Бабидорич Михайло Іванович народився 1 жовтня 1923 року в селі Тур`я Поляна Перечинського району Закарпатської області. Закінчив Ужгородську руську гімназію.
Михайло Іванович був учасником партизанського руху на Закарпатті, начальником штабу партизанського загону Партизанського з`єднання Героя Радянського Союзу О. Тканка, учасник І з`їзду Народних Комітетів Закарпатської України. Рік працював другим секретарем Закарпатського обкому комсомолу у 1946 році був переведений на роботу в газету “Закарпатська правда”.
В газеті пройшов шлях від кореспондента, завідуючого відділом, відповідального секретаря до заступника редактора.
Нагороджений республіканською журналістською премією ім. Я. Галана (1970 р.) за книгу “Маски і обличчя”. та обласною журналістською премією ім. О. Борканюка (1983р.) за ряд публіцистичних матеріалів, надрукованих під рубрикою “Час і ми”. Автор багатьох публіцистичних статей в українських, російських, угорських, чехословацьких газетах та журналах, співавтор навчальних посібників для журналістів, автор трьох публіцистичних книг.
Помер Михайло Іванович Бабидорич 10 грудня 1998 року в Ужгороді.
Мукачево.net