Москаль не правий: За 3 місяці громадянства Угорщини позбавили лише 30 закарпатців

У серпні 2019 року громадянства Угорщини було офіційно позбавлено 9-х українців, у вересні - вже 15, натомість в жовтні лише п'ятьох.

Інформацію про відповідні накази за підписом президента Угорщини Яноша Адера та глави адміністрації премєр-міністра Гергея Гуляша надруковані в угорському "Офіційному віснику".

Також позбавлено громадянства двох уродженців Абхазії.

Найбільше у ці списки потрапляє мешканців Закарпаття. Це й не дивно, адже їм найлегше отримати громадянство Угорщини за спрощеною процедурою, підтвердивши документами, що їхні близькі родичі мешкали на території області до 1944 року. Однак деякі такі довідки підробляють та не виконують важливу умову - знання угорської мови, хоча б на мінімальному рівні.

Нещодавно стався і цікавий випадок - один із закарпатців самостійно відмовився від набутого раніше громадянства Угорщини. Мова йде про Віктора Бедя.

Також екс-губернатор Геннадій Москаль "народив" чергову сенсацію про масове позбавлення угорського громадянства жителів Закарпаття. Цю інформацію розповсюдили чимало солідних ЗМІ.

Насправді процес позбавлення громадянства в Угорщині людей, які незаконно його отримали, триває вже не перший рік.

Лише станом на 2016 рік через підозру в шахрайстві під час спрощеної процедури отримання громадянства Угорщини було порушено розслідування проти 1502 осіб, 50 із циx справ мали ознаки кримінальних злочинів.

Нагадаємо, що нещодавно Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос заявив, що, за даними підконтрольного йому органу, до 300 000 жителів Закарпаття мають угорське громадянство.