Прем’єр Великої Британії Кір Стармер оголосив про відставку

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер 22 червня оголосив про відставку з посади голови уряду та лідера Лейбористської партії.

Перед заявою про відставку Стармер нагадав, що очолив Лейбористську партію у складний для неї період і, за його словами, зміг довести критикам, що партія здатна повернутися до влади,.Про це повідомили британські медіа.

«Кожне рішення, яке я ухвалив, було про те, щоб ставити на перше місце країну, яку я люблю. Саме тому я йду з посади лідера Лейбористської партії. Я вже говорив з королем і проінформував його про своє рішення», - заявив Стармер.

У своєму зверненні він також перерахував досягнення уряду. Зокрема, політик згадав про збільшення витрат на оборону, залучення інвестицій, розвиток інфраструктури та економічні показники.

Стармер повідомив, що попросив Національний виконавчий комітет Лейбористської партії підготувати процедуру обрання нового лідера.

Висування кандидатів має розпочатися 9 липня і триватиме до 16 липня, перед літньою перервою в роботі парламенту.

Якщо на посаду лідера партії претендуватиме більше ніж один кандидат, Стармер залишатиметься виконувачем обов’язків прем’єр-міністра до вересня, поки лейбористи не оберуть нового очільника.

Кір Стармер обіймав посаду прем’єр-міністра Великої Британії з липня 2024 року. Тоді Лейбористська партія перемогла на дострокових парламентських виборах і отримала понад 400 місць із 650 у Палаті громад.

Британські медіа пов’язують політичну кризу навколо Стармера, зокрема, з посиленням позицій колишнього мера Великого Манчестера Енді Бернема.

19 червня Бернем переміг на довиборах в окрузі Мейкерфілд, отримавши 55% голосів. Це відкрило йому шлях до можливого висування на посаду лідера Лейбористської партії, а відтак і прем’єр-міністра Великої Британії.