Штрафи за перевищення швидкості можуть зрости до 17 тисяч гривень: у Раді готують законопроєкт
Документ передбачає нову шкалу покарань за перевищення швидкості та значно більші санкції для водіїв, які систематично порушують ПДР.
У Верховній Раді готують законопроєкт, який передбачає суттєве посилення відповідальності за перевищення швидкості на дорогах. Про це повідомила народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк.
За її словами, документ розроблено спільно з Міністерством внутрішніх справ та Національною поліцією України. Його мета — зменшити рівень травматизму та смертності на дорогах.
Наразі в Україні діють такі штрафи за перевищення швидкості:
- понад 20 км/год — 340 грн;
- понад 50 км/год — 1700 грн.
Законопроєкт пропонує встановити нові розміри штрафів:
- понад 20 км/год — 680 грн;
- понад 40 км/год — 2040 грн;
- понад 60 км/год — 2720 грн;
- понад 80 км/год — 3400 грн;
- за п’ять і більше порушень протягом року — 17 000 грн.
Водночас документ поки що не ухвалений парламентом, тому запропоновані зміни ще не набрали чинності.
Також раніше повідомлялося, що в Україні планують запровадити систему штрафних балів для водіїв, а на дорогах продовжують розширювати мережу комплексів автоматичної фіксації порушень Правил дорожнього руху.