Степану Гізі пропонують присвоїти звання Герой України

На сайті президента України зареєстрували петицію про присвоєння звання «Герой України» народному артисту України Степану Петровичу Гізі.

Автор петиції пропонує присвоїти звання "Герой України Степану Гізі за визначний багаторічний внесок у збереження, розвиток і популяризацію української культури та утвердження національної ідентичності.

"Майже п’ятдесят років його життя були присвячені українській пісні. У періоди, коли українська естрада зазнавала витіснення, Степан Гіга послідовно доводив, що українська музика може бути масовою, конкурентною й по-справжньому народною. Десятки альбомів і тисячі концертів по всій країні стали символом стійкості й незламності нашої культури.

Сьогодні його пісні відкриваються новим поколінням, звучать на цифрових платформах і залишаються духовною опорою для цивільних, військових і волонтерів у час повномасштабної війни", - йдеться в петиції.

Підтримати петицію можна за посиланням: https://petition.president.gov.ua/petition/257302

Нагадаємо, що про народний артист України Степан Гіга помер 12 грудня. Відомий закарпатець помер в реанімації Першого ТМО Львова. Співак був у лікарні у важкому стані ще від 19 листопада.

Зазначимо, що одну з вулиць столиці пропонують перейменувати на честь відомого закарпатського співака та народного артиста України Степана Гіги.