ВАКС призначив нардепу Тищенку 10 млн грн застави
Вищий антикорупційний суд застосував до народного депутата Миколи Тищенка запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 10 млн грн.
Таким чином суд частково задовольнив клопотання прокурора, який просив взяти нардепа під варту з альтернативою застави у понад 19 млн грн, пише Українська правда.
Також на Тищенка поклали низку процесуальних обов’язків. Зокрема, він має прибувати до детективів, прокурорів та суду, не відлучатися за межі Києва без дозволу, повідомляти про зміну місця проживання та роботи, не спілкуватися зі свідками у справі, здати паспорти для виїзду за кордон та носити електронний засіб контролю.
За даними слідства, Миколу Тищенка підозрюють у вимаганні 1 млн доларів за «вирішення питання» з кол-центрами, а також у внесенні неправдивих відомостей до декларації.
Після засідання журналісти запитали нардепа, чи має він кошти для внесення застави. У відповідь Тищенко заявив, що «має сало» і часник, які, за його словами, буде «застосовувати стосовно корупціонерів». Ці продукти він дістав зі своїх речей і показав журналістам.
На пряме запитання, чи вноситиме заставу, нардеп не відповів. Він лише зазначив, що має «певну частину коштів, відображену в декларації».
Внести заставу Тищенко має протягом 5 днів.