Ще кілька років тому дизайнери не приділяли багато часу оформленню ванної кімнати. І це не дивно – адже ванна вважається найменшою і досить вузькофункціональною кімнатою.
А втім, всім відомо, що навіть на невеликому просторі є де розгулятися і проявити фантазію. Саме тому сьогодні оформлення ванної кімнати – це творчий процес, націлений на створення стильного і практичного інтер'єру. Які ж відтінки найкраще пасують дизайну ванної? Давайте розберемося!
Правила вибору кольорової палітри у ванній кімнаті
Не варто недооцінювати вибір відтінку у ванній кімнаті. Саме з його допомогою ви зможете відтворити особливості того чи іншого стилю інтер'єру, зробити сучасний дизайн ванної кімнати більш креативним або навіть унікальним. Сьогодні ви можете знайти оздоблювальні матеріали, сантехніку та меблі для ванни в найрізноманітніших кольорах. Щоб підібрати найкращий варіант, рекомендуємо дотримуватися таких рекомендацій:
- Орієнтуйтеся на площу кімнати. Світлі тони здатні візуально збільшити простір ванної. У той час, як темні кольори зроблять кімнату візуально меншою.
- Холодні тони створюють відчуття чистоти або навіть певної стерильності. Якщо ж ви хочете більш затишний простір, краще зупинитися на світлих теплих відтінках (бежевий, золотий, пісочний).
- Стиль інтер'єру. Всі сучасні стильові напрями для ванної кімнати мають свої критерії в тому числі і до відтінків. Очевидно, що для ванної в стилі хай-тек не варто використовувати жовті або рожеві кольори. Вони будуть більш актуальні для стилю прованс, етно, ретро.
- Доведено, що відтінки здатні впливати на психіку людини, дратуючи або заспокоюючи нервову систему. У ванній дизайнери рекомендують обирати більш спокійні кольори, які розслаблюють і сприяють релаксу. Краще відмовитись від червоних, кислотно-жовтих або насичено-рожевих кольорів, віддаючи перевагу пастельним, білим, бежевим, коричневим або сірим відтінкам.
- Якщо збираєтеся використовувати кілька відтінків в оздобленні і меблях, врахуйте, що вони повинні гармонійно поєднуватися один з одним.
Найкращі кольори для оформлення ванної
На відміну від універсальної вітальні або мало функціонального коридору, ванна кімната має досить вузьку специфіку і призначена насамперед для ранкових і вечірніх гігієнічних процедур. Підбираючи основний відтінок оздоблення, зрозуміло, в першу чергу важливо звертати увагу на психологічний комфорт. При цьому більшість дизайнерів сходяться на думці, що найбільш оптимальними кольорами для ванної кімнати є:
- Білий. Мабуть, найпопулярніший відтінок для оформлення сучасної ванної кімнати. Він ідеально підходить для невеликих кімнат і здатний візуально збільшувати простір. А, щоб інтер'єр не був занадто нудним і стерильним, ви можете додати до нього кілька яскравих акцентів. Крім того, необов'язково використовувати чисто білий колір. Сьогодні існує багато його варіацій: молочний, перлиновий, слонова кістка тощо.
- Чорний. Такий варіант підійде власникам великої ванної кімнати. Аби темні кольори не зробили приміщення схожим на незатишну печеру, додайте побільше освітлювальних приладів і крім стельових світильників використовуйте також вбудовану підсвітку в дзеркало, настінні бра тощо. Сантехніка може також бути виконана в темному відтінку або бути для контрасту білою.
- Жовтий. Цей відтінок заряджає на цілий день, додає бадьорості та гарного настрою. При цьому існує кілька варіацій – від яскравого жовтого до пастельно-лимонного відтінку. Це досить нестандартне, але при цьому практичне рішення для ванної кімнати, здатне зробити інтер'єр більш яскравим і оригінальним.
- Фіолетовий. Один з найпопулярніших кольорів для ванної кімнати. Також популярні такі його варіації, як бузковий або рожевий. Ці забарвлення здатні додати приміщенню свіжості і легкості. Головне – не переборщити і розбавити інтер'єр більш простим (білим, сірим або бежевим) тоном.
- Коричневий. Існує в різних варіаціях від сепії і до темного шоколаду. Це ідеальне рішення для ванної в класичному стилі і стилі кантрі.
- Синій. Психологи стверджують, що блакитні і сині кольори мають заспокійливий ефект для нервової системи. Такі кольори ідеально підійдуть для ванної в морському стилі. А щоб зробити інтер'єр більш оригінальним, ви можете додати невеликі акценти (теракотові, золотисті відтінки).
Правильно підібрана палітра кольорів у ванній кімнаті не просто зробить кімнату більш затишною, але й візуально збільшить площу. Крім того, за допомогою кольору ви зможете акцентувати увагу на окремих деталях, зонувати кімнату, зробити ванну більш світлою або навпаки - більш затемненою. Не бійтеся експериментувати і поєднувати різні кольори для створення креативного інтер'єру!