Громадськість вимагає відставки міністра освіти і науки Д.Табачника
У День Знань, під новоспорудженим парканом біля Міністерства освіти і науки (який яскраво проілюстрував, як міністр готовий до навчального року), відбулась акція «Хто керує МОНом?».
Активісти зобразили справжнє обличчя очільника Міносвіти, якого уособлював Козел. Козел зголосився допомогти учасникам акції продемонструвати, як пан міністр йде на роботу дорогою своїх «досягнень» в освіті. Переступаючи «здирництво», «неблагонадійних ректорів» та інші свої дії, він топчеться по українській освіті та відмовляється гризти «граніт науки». Бо й без того вже «академік». А потім пану міністру піднесли улюблену його «Капусту». Таким чином громадськість висловила свій протест проти дій теперішнього міністра освіти і вимагала його відставки.
Учасники акції, ґрунтовно проаналізувавши діяльність теперішнього міністра освіти, вважають, що за час перебування на посаді Д.Табачник проявив себе непрофесійним, некомпетентним керівником та популістом, до того ж має лише два реферати і жодного дисертації. Так, за його правління в освіті:
провалена вступна кампанія 2010 р.;
повернено корупцію та «нерівність можливостей» при вступі до ВНЗ;
подано проект Закону «Про вищу освіту», який суперечить нормам Конституції та передвиборчій програмі Януковича;
повернено школу до 11-річного терміну навчання;
цілковита дезорганізація початку навчального року;
ввведено обов’язкову дошкільну освіту для п’ятирічних дітей;
усунено студентство від впливу на освітній процес;
знівельовано статус науковців;
здійснюється деукраїнізації української освіти;
впроваджується системи електронного нагляду за переміщенням студентів;
здійснюється здирництво;
звільняють «неблагонадійних ректорів».
«Те, що зараз відбувається в освіті, свідчить про повну недолугість і непрофесійність теперішнього міністра та його оточення. Це потрібно припиняти, інакше, опісля нам довго прийдеться розгрібати результати його самодурства,» - каже Катерина Чепура, активістка громадянського руху «Відсіч».
Аналогічна акція відбулась у Львові. Акцію в Одесі заборонила місцева влада, яка досі керується документом Президії Верховної Ради СРСР 1988 р., що передбачає дозвільний характер проведення мирних зібрань і подачу повідомлення за 10 днів до акції.
Прес-служба «ГР Відсіч»
press.vidsich@gmail.com