Чи є майбутнє у друкованої преси Закарпаття? (Блог Богдани Іванчо)

309 4

У гуртку «Юні журналісти» Мукачівського центру дитячої та юнацької творчості, який веде заслужений журналіст України Ядвіга Балога, ми не тільки вивчаємо ази журналістики, а й практикуємося в написанні тих чи інших матеріалів. Особливо цікаво брати участь в експрес-опитуваннях мешканців і гостей міста, інколи самостійно беремо інтерв’ю у героїв наших майбутніх конкурсних робіт.

Та, попри певний досвід, спілкування з редакторкою газети «Вісті Свалявщини» Ольгою Магас стало справжньою подією. На цей раз ми брали інтерв’ю не віч-на-віч, як звикли, а телефоном. Хвилювали всі. І ті, хто відвідує гурток вже кілька років, і новачки. Адже, коли опитуємо людей на вулиці, то, як правило, працюють старші вихованці, а молодші просто слухають і не завжди наважуються про щось запитати. А тут питання (й не одноразово) задавали всі. Можливо, було не так страшно, а може щирість, відвертість нашої респонденти давали можливість розслабитись…

А запитували ми компетентну думку досвідченої журналістки, редакторки газети «Вісті Свалявщини» - пані Ольги про майбутнє друкованої преси. Цьому інтерв’ю передувало бліцопитування, яке ми, юні журналісти, провели на вулицях Мукачева. Його результати засвідчили, що газети продовжують користуватися попитом, особливо місцеві (про це переконливо говорила господиня газетного кіоску пані Тетяна, яка, як ніхто, знає запити мешканців і гостей міста), але, на жаль, їх практично не лишилося.

Чому? Як газеті утриматись на плаву? Що потрапляє на сторінки регіональної преси? Чим займається редактор? І – головне: чи взагалі є майбутнє у друкованих ЗМІ ? Ці та інші запитання «сипалися» одне за одним.

– Чесно кажучи, питання щодо майбутнього газет досить спірне» – відповідає пані Ольга. Зараз дійсно все більше і більше людей надає перевагу онлайн ЗМІ, а друковані видання змушені закриватися. Проте, багато хто продовжує читати саме класичні газети. По-перше, не у всіх є доступ до інтернету, особливо з теперішніми відключеннями світла, та й старшому поколінню набагато зручніше користуватися звичними їм газетами, аніж шукати інформацію в соцмережах. До них ще треба мати доступ – сучасний телефон або якийсь інший гаджет, та й вміти користуватися цією технікою. Тому, хоч більшість людей і надає перевагу он-лайн джерелам інформації, газета залишається потрібною для значної кількості населення.

Найважливішим в процесі виготовлення газети для нашої співрозмовниці є пошук матеріалів. Пані Ольга розповідає, що вона підбирає ту інформацію, яка цікава для неї, як для читача. В очолюваній нею газеті публікуються новини Свалявського регіону та Закарпатської області в цілому, а також різні оголошення, історії з життя та матеріали на тему війни.

Пані Ольга каже, що найкраще для неї після робочого дня – взяти газету та, щоб трохи відволіктися від тяжких новин, і почитати історії про різних людей. Втім, знайти потрібну інформацію та матеріали – лиш початок справи, потрібно написати і відредагувати текст. Ольга Магас обов’язково редагує матеріали своїх співробітників. Вона навчає «новеньких» колег, як правильно писати ті чи інші матеріали, адже попри загальні вимоги, в кожній газеті є якісь свої правила та стандарти.

У світі, який стрімко змінюється, газети вже не є головним джерелом інформації, та вони все ще залишаються і ще довго залишатимуться дуже важливими для нашого суспільства. В цьому пані Ольга – як людина, яка майже все своє свідоме життя працює в сфері друкованої преси, пристрасно і аргументована переконувала нас, юних журналістів.

З подякою за розмову
Богдана Іванчо – вихованка гуртка «Юні журналісти» МЦДЮТ

Коментарі

М
Маша

Газети не читаю вже років 10...........не знаю, що їх рятує........Глянцеві журнали ще да, гарна картинка, статті унікальні, але от газета??....ні...

Читайте також