(Acne and pimples)
Вашій увазі пропоную деякі міфи про угрі.
Вугрі - це підліткова проблема
Вважається, що вугрі бувають лише у підлітків, а з віком вони зникають. Це не зовсім так. Звичайно, підлітки страждають від угрів частіше, ніж люди інших віків. Проте росте число і тих, хто схильний до цієї хвороби і в більш старшому віці. Фахівці відзначають, що 30% дорослих жінок (25-30 років) в тому або іншому ступені страждають від вугрів. Зростання числа захворювань вугровим висипом лікарі пояснюють переживанням стресів, що провокує вивільнення в організмі речовин, що впливають на стан шкіри.
Вугрі з’являються із-за дуже сильного використання косметики
Раніше, можливо, так і було, але це було в ті часи, коли косметичні засоби були не дуже якісними. Сучасна ж косметика дозволяє шкірі добре дихати і не провокує появу вугрів.
Вугрі з’являються від надмірної сексуальної активності
Насправді ніякому зв’язку між вугрями і заняттями сексом немає. Вугрі виникають в результаті реакції організму на зміну рівня статевого гормону тестостерона (з цим і пов’язане те, що багато підлітків страждають від прищів). У шкірі виробляється надмірний жир, що перешкоджає природному відходженню відмерлої шкіри. В результаті волосяні мішечки закупорюються, інфікуються і з’являються чорні крапки. Під закупоркою сальних залоз береться до уваги будь-яка шкіра, на якій є чорні крапки і плями. Багато хто думає, що чорні крапки на обличчі - це пил і грязь, що скупчилися в порах, і що їх можна змити лосьйоном. На справді чорні крапки - це не що інше, як комедони - результат закупорювання сальної залози частинками шкірного сала. Відбувається закупорка через те, що ця залоза не має м’язового органу, здатного «виштовхнути» вміст.
Що торкається лосьонів:
Сучасні лосьйони запобігають появі вугрів
На жаль, це далеко не так. Ніякий найдорожчий і розрекламований косметичний лосьйон не лікує вугрову хворобу. Це допоміжний засіб, який може лише зняти червоність вугра (тобто комедона, до якого додалося запалення), підсушити його.
Існують безалкогольні лосьйони, які можна використовувати для сухої шкіри
Безалкогольних лосьйонів просто не може бути. І навіть якщо у складі вашого засобу не згаданий етиловий спирт, то це ще ні про що не говорить. Це вам може довести будь-який хімік, прочитавши етикетку «безалкогольного лосьйону». Виробники подібних лосьйонів всього лише замість етилової основи роблять їх на якому-небудь з складних спиртів.
Краще зволожувати шкіру практично після будь-якого активного лосьйону. Також в цьому плані хороші лосьйони, до складу яких вже входять пом’якшувальні (гліцерин) і зволожуючі (алое) компоненти.
Лосьйоном необхідно користуватися регулярно (протирати двічі в день), і тоді він обов’язково допоможе?
Якби все було так просто, навіщо тоді потрібні були б лікарі - косметологи і дерматологи? Що ж до лосьйонів, то слід зазначити, що в їх склад обов’язково входить спирт (найчастіше 96-процентний), достатньо ефективний засіб боротьби з бактеріями. А тому протирати лосьйоном «вранці і увечері» - означає висушити шкіру. Ті ж, хто думає, що їм це не загрожує, тому що у них шкіра жирна, помиляється. Річ у тому, що жирна шкіра так само може бути пересушена, зневоднена, як і суха. А все тому, що в ній надлишок жиру, а не волога. Виходячи з цього у жодному випадку не протирати, а лише припікати прищики.
Чим лосьйон дорожчий - тим він ефективніше ?
Це зовсім не обов’язково. Вартість лосьйону може залежати від багатьох чинників.
Самодопомога
Звичайна реакція більшості людей побачивши вугра - бажання негайне його видавити; майже завжди це приводить до поширення інфекції на навколишні тканини, і при регулярному повторенні це може завдати шкоди шкірі, залишивши на ній рубці. Найбільш правильний підхід полягає в поєднанні місцевого, зовнішнього очищення і прийому лікувальних препаратів всередину; при всіх натуральних методах лікування вугрів важлива роль відводиться дієті.
Натуропатія
Дуже важливо скоротити кількість солодкої, жирної їжі, а більше вживати свіжі фрукти і овочі, продукти з цілісних зерен і білкові продукти з низьким вмістом жиру. Нерідко буває корисно на деякий час скоротити вживання молочних продуктів, особливо молоко і гострі сири. Пити багато рідини, але негазовані напої, не чай і кава, а просто воду або фруктові соки. Кількість алкоголю теж слід скоротити, або взагалі відмовитися. Корисно загоряти, але будьте обережні, не знаходьтеся під сонцем дуже довго і приймайте розумні заходи захисту від сонячних опіків. Дуже корисно вживати вітаміни і мінеральні речовини, тим, ви прискорите процеси очищення і загоєння шкіри; дуже важливі для шкіри вітаміни А, В і D , а з мінеральних речовин найголовнішим є цинк.
Медикаментозне лікування
Для протирання обличчя 2-3 рази на день (до 3-х тижнів) або ушкоджених частин тіла вугрями, раджу такий рецептурний склад (речовину можуть приготувати в аптеці) :
- Resorcini 4,0
- Acidi borici 2,0
- Acidi saliculici 3,0
- Spiritus Jodi 5% - 3,0
- Sol. spiritus aethylici 70* - 100,0