Дезинфекція басейну за допомогою хлору

14
0

Загальна інформація про хлор

Вода в будь-якому басейні, будь-то громадський або невеликий приватний басейн, повинна постійно піддаватися дезинфекції для очищення її від хвороботворних бактерій і мікробів.

З довкілля у воду постійно надходять мільйони мікробів і мікроорганізмів , для яких вода є найкращим середовищем проживання і розмноження. Без регулярної обробки води  купатися в ній буде небезпечно.

Найвідоміший засіб дезінфекції води і , до того ж , найчастіше застосовується - хлор (хлорування води). Дезінфекція за допомогою хлору є простим і недорогим способом очищення води.

Вже багато десятиліть вода дезінфікується за допомогою хлору. Хлорування води в басейні просто необхідно, коли надходження забруднюючих речовин дуже велике - наприклад , громадські басейни. Для домашніх басейнів хлорування води так само є одним з найбільш поширених способів дезінфекції.

Застосування хлору  в якості дезинфікуючого засобу надає не тільки бактерицидну дію. Хлор окислує органічні домішки у воді, які уловлюються фільтром, після чого більша їх частина вже під силу фільтру.

Для дезінфекції води в басейні застосовують один з двох видів хлорування: стабілізований і нестабілізований.

Особливістю нестабілізованого хлору є те , що під впливом сонячних променів він починає розкладатися, його дезінфікуючі властивості втрачаються. Такий вид хлору застосовують у басейнах в закритих приміщеннях.

Цианурова кислота – стабілізатор хлору -  захищає хлор від руйнування під дією сонячного світла. В зв’язку з тим, що внутрішні басейни не потребують захисту від УФ променів, препарати на основі цианурової кислоти у внутрішніх басейнах не застосовуються.  У високій концентрації цианурова кислота шкідлива для здоров’я дітей та дорослих, її надлишок веде до перевитрат хлору, перестабілізації та блокування хлору.

Як стабілізатор (цианурова кислота) впливає на воду та відвідувачів?

Для стабілізації дезінфектанту у відкритих басейнах застосовується цианурова кислота. В закритих басейнах застосування стабілізованих препаратів економічно не виправдано.

Баланс вільного хлору та цианурової кислоти дуже критичний. Нестача стабілізатору у воді вуличних басейнів призводить до руйнування хлору під дією УФ випромінення. Надлишок стабілізатору – частково чи повністю блокує хлор. І перша, і друга ситуація призводить до перевитрат хлору.

Існують швидкорозчинні препарати і повільно розчинні. Перші, як правило, застосовують як для шокового хлорування води в басейні, так і для поточної дезінфекції води, а повільно розчинні препарати застосовують тільки для поточної обробки води.

Основною умовою для якісної дезінфекції є підтримання рівня вільного хлору (активного хлору ) у воді.

Вільний хлор, це той хлор, який ще не прореагував з органічним та інфекційним забрудненнями і готовий знешкодити їх у разі їх появи у воді. Він має велику окислюючу здатність, за рахунок чого і відбувається дезінфекція води.

Коли активний хлор прореагував з органічними забрудненнями, він стає пов'язаним хлором. Такі з'єднання називаються хлорамінами і вони не дезінфікують воду, а, навпаки, забруднюють її. Від них з'являється роздратування на шкірі і очах. Запах хлору в басейні забезпечують саме вони. Тому, якщо у Вас басейн став «пахнути» хлором - пора зайнятися його станом.

Чому вода пахне хлором?

Азотисті сполуки: піт, сеча, випорожнення при взаємодії з хлором утворюють хлораміни, які погано пахнуть та дратують шкіру. Особиста гігієна відвідувачів, професійна фільтрація та коагуляція, достатній рівень дезінфектанту, шокова хлорна та без хлорна обробка води – ось рецепт води без запаху.

Ще одним важливим показником хлорування води є рівень загального хлору - представляє собою загальну кількість хлору: зв'язаного і вільного.

 

Варто знати , що здатність хлору дезінфікувати безпосередньо залежить від рівня рН води в басейні. При високому рівні рН знижується ефективність хлору, відповідно його витрата починає підвищуватися. При підвищеному рівні рН хлор стає летючим і виділяється з води.

Дезінфекція води за допомогою активного кисню

Найбільш сучасним і безпечним способом дезінфекції в басейні є обробка води за допомогою активного кисню. Головним достоїнством подібного способу дезінфекції води є наступні фактори: щадний вплив на шкіру, відсутність запаху хлору, відсутність піни, нейтральність до слизової очей та волосся, відсутність жорсткої прив’язки до рівня pH.

Активний кисень і препарати на його основі сумісні із застосуванням хлору – можна сполучати (не змішувати!!) активний кисень і препарати на основі хлору при дезінфекції води басейну, при сильному забрудненні проводити ударне хлорування, а регулярну дезінфекцію проводити активним киснем.

Зараз на ринку є багато країн-виробників хімії для басейну, починаючи від Китаю, закінчуючи Америкою.

Рекомендуємо звертати увагу не лише на спокусливу ціну хімпрепаратів, а й на склад та концентрацію препарату, обов’язково - ЯКІСТЬ. Регулярно провіряйте рівень рН та активного хлору або кисню у воді, слідкуйте за станом води у басейні, компетентно добавляйте дезинфіктанти, і Ваш басейн матиме  привабливий вигляд, а вода буде чистою та прозорою. Насолоджуйтеся купанням в басейні без побоювань за Ваше здоров’я.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!