Дорожні війни чи сила інтернету проти бандитів

10
0

Все починалось з Росії: багато гучних справ, героями яких була так звана еліта чи представники влади, доводились до кінця тільки завдяки піднятому в інтернеті галасу. Інакше такі справи просто б десь зникали, а винуватці за кругленькі суми й надалі почували себе недоторканими. Не буду наводити прикладів, бо ті, хто отримує новини з інтернету, а не телевізору, знають про що йде мова. Але перейдемо до України.

Декілька років назад розпочалася мода бороись із інспекторами ДАІ за допомогою роздрукованних правил ПДД та пристроїв відеозапису. Потім, ці записи йшли на ютюб та отримували там сотні тисяч лайків від водіїв різного типу: одні лайкали, бо ненавидять всіх інспекторів, інші - бо страждали від міліцейських "підстав", треті -  ті, хто дійсно мріє про порядок. Під цю хвилю незабаром з'явились й ті, хто, використовуючи методи так званих героїв дорожних війн, просто знущались з ДАІшників. Тобто й тут суспільство розділилось: так само як серед інспекторів є люди й бидло, з'явились такі й серед тих, хто "вів боротьбу" за дотримання закону на дорогах. 

Одним з найгучніших рухів у нашій державі став Дорожний Патруль (http://roadcontrol.org.ua). Судячи з їх сайту, вони вже довели до кінця не однин десяток справ, демонструючи на відео неправомірні дії інспекторів. Й дійсно, складається враження, що учасники цього проекту сміливі ентузіасти, які тримають себе у рамках закону. Вони мають посвідчення преси та захищають права простих водіїв. 

Майже декілька днів тому з'явилось відео на їх сайті, яке швидко розходиться у інтернет просторі. (http://www.youtube.com/watch?v=gbNFV_n-Dyw) На ньому можна побачити, як дві дорогі автівки намагались зробити підставити себе під учасників руху. Такі речі зазвичай робляться задля вимагання грошей з водіїв, які врізались у авто зловмисника. На відео бачим, до довести такі дії дуже важко, незважаючи на те, що є відеозапис. Як говорить сам інспектор у сюжеті, що відео не може бути доказом у справі, суд лише може взяти його до уваги. Зловмисниками виявились мажори, які скоріше за все не будуть покарані, адже коли злочин коється з такою наглістю, то у них всюди є "свої люди". Активні інтернет користувачі знайшли сторінки контакту основних героїв: http://vkontakte.ru/id21489907 (Арсений Бражинский - водій БМВ) та відомий із телевізійних передач (наприклад, "Давай Поженимся" на СТБ) - http://vkontakte.ru/id26533139 (Хасан Талеб - водій Хюндай). Але ці зловмисники не робили відстави заради вимагання грошей. Ось що каже один з учасників Дорожнього Патруля, який знакходився у машині: "Наша работа заключается в следующем: мы патрулируем дороги, как правило ночью и фиксируем ментовский беспредел. Незаконные задержания, фальсификации, взятки, угоны и т.д. Многим это ОЧЕНь не нравится. Вот результат на видео. Мы отсняли как ГАИ угоняет автомобиль, погнались за патрулем. Нас догоняет гражданский БМВ и Хюндай Санта Фе и начинают блокировать чтобы сбить нас с хвоста ГАИ. В Киеве давно вернулись 90-е. Только вместо бандитов - милиция. А суть та же. У нас идет ожесточенная война друг против друга."  

Після викладенного відео на декількох відомих форумах, люди починають ділитись своїми історіями, в яких вони ставали жертвами авто-підстав. Журналісти патрулю додають, що монтують ще одне відео, яке представить нам повну картину ситуації. 

Ось така історія, антагоністами якої є ті, хто мав би бути у житті протогоністами. Втечуть від відповідальності ці люди чи система всеж таки дасть надію на можливе чесне правосуддя? Покаже час. 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!