Усі, хто схопився за серце після заголовку до статті, відпустіть його. Просто, ви ще не звикли до стилю «мукачево.нет» робити заголовок. Але те, що збираюсь вам сьогодні розказати, має вас стурбувати. Заздалегідь скажу, що інформацію я брав не на сайтах гадалок чи університетів, що вивчають космос по смужках на яйцях дев’яносторічних християнських попів, а прослухав лекцію по генетиці на сайті «політ.ру». Я вирішив, що з нагоди жіночого свята написати про це може бути доречно. Та нє, я взагалі про це не думав. Отож, почнемо.
Всі живі істоти розвиваються завдяки природньому відбору, який забезпечує більш життєздатні організми, щоб продовжувати своє існування, а слабі – зникати. Цей закон працює у мавп, дельфінів, хробаків, ящірок, мурашок, одноклітинних та гопніків. Це потрібно для того, аби корисні сполучення генів йшли далі у наступні покоління, а слабкі потім були розкопані археологами та вивчені вченими, як вимерлі. Авжеж тим, хто думає, що бог зробив все й одразу, нічого продовжувати читати цю статтю, бо кінець світу та страшний суд скоро все порішають. Інші, слухайте. Як працює у мавп відбір: народжується у групі 10 мавп. Із часом стає зрозуміло, що 9 мавп слухають десяту. Й не тому, що та велика й біцепс у неї 35 см, чи щось інше, а тому, що вона найрозумніша, найхаризматичніша. Це зрозуміло. Так само й у людей. Було. Поки гроші не почали вирішувати привабливість потенційного кавалера для самки.
Для прикладу, візьмемо дуже гарну дівчинку Оленку, яка вже вся в соку й не знає, кому дівати своє гаряче тіло. Хлопці задивляються на її груди, якими можна нагодувати пів дитячого садку; на її стегна та сідниці, по яких самці на тваринному рівні розуміють наскільки здорова ця самка. Якщо лібідо в неї сильне, вона спочатку спробує старших хлопців, потім почне доїти однолітків. Поки якийсь хлопчик із баблом не запропонує їй гаманець та каблучку, тобто, руку й серце. Вона, звичайно, озирнеться, чи не має серед її кола ще багатших та успішніших, й якщо нє, то віддасть цьому, назвемо його Валєра, бо він зі східної України, свою квіточку. Канєшно, квіточка давно зірвана, але менше з тим, вона обрала собі самця, генетичний матеріал якого вона бажає прийняти в себе. Ось, приблизно те, що ми маємо зараз, чи не так? Звичайно, це перебільшення, й не всі самки так шукають партнера, але продовжимо. Те, що в нього куча грошей, дасть дитині гарну освіту, сильні ноги та, можливо, політичну кар’єру у майбутньому. Але, це не означає, що у Валєри гарна спадковість, а може й навпаки. Так само, бідний, але талановитий Петрик, який пише гарні вірші, теж може не підходити Оленці. З точки зору генетики, порушення природнього відбору може призвести до вимирання виду, тому гарний генетичний матеріал гине чи розводиться недобрим. Завдяки бажанню збагачення не тільки гени розбавляють аби чим, але й пиво, що також дуже важливий аргумент проти грошей.
Звичайно, ідея не нова, тому раніше була винайдена євгеніка. З Євгенами це не має нічого спільного. Для тих, хто не знає, це коли прийшли б до Оленки дяді та й кажуть: «ти можеш розважатись як хочеш, але народити маєш від Назара, бо у вас двох будуть вдалі діти. А ти, Валєра, маєш взяти собі Ганусю, тому що ваші гени дуже класно підходять». Ця програма діяла до початку минулого сторіччя й намагалась зберегти природню еволюцію людини, щоб покращити наш вид в цілому. На прикладі тварин ми бачимо, як добре працює селекція та всього за декілька поколінь вже дає дуже позитивні результати. Так, це не демократично, але дієво. В ділах розмноження треба підходити з розумом, а у самок закладена програма вважати найпривабливішим самця із найбільшими можливостями. У тваринному світі більше можливостей мають саме найрозвиненіші фізично та розумово самці. В людей – гроші цю схему трохи змінили. Тому, можна сказати, що гроші обманюють природні механізми самок обирати собі партнера. Зате, ми можемо зробити таке припущення, що гроші придумав той, кому не давали. :) Не вірно, але весело.
Це вам, канєшно, не календар «майа», але теж сигнал про кінець нашому виду, без перебільшень. На сьогоднішній день кожна дитина має велику кількість мутацій, більшість з яких нейтральні. Десять відсотків шкідливі, та дуже малий відсоток корисних. Це є природня програма по знищенню видів, які не мають розвитку, дітки. Щось, не веселий в мене вийшов запис. :) Тому, краще забудьте про написане вище. Давайте, розповім вам анекдот: « - Тату, звідки беруться діти? – Чуєш, синку, чому ти не питаєш звідки беруться дорослі? Чи тобі по-барабану?» Ось так. Й - зі святом вас, дорогі жінки!