Як запобігти випадінню волосся?

8
0

Коли ми говоримо про причини хвороб волосся і зокрема про патологічне облисіння та успадковані схильності деяких категорій населення до нього, то часто забуваємо про те, як умови існування людини та її спілкування з природним довкіллям впливають на поширення цих захворювань по всій території.

Передовсім – це алергічні реакції, викликані зіткненням з деякими рослинами – їдким жовтцем, первоцвітом, іноді кропивою(звідси термін кропивниця). Крім того, поштовхом для таких захворювань можуть стати укуси комарів, мошкари, собаки, вошей і гнид, подряпини кішки, просто старість(стареча екзема), сильні переживання, перевтома і тяжка праця, потертості, опіки та відмороження, тривале перебування у мокрому взутті, при отруєнні отрутами , різноманітними харчовими токсинами, недоброякісним алкоголем і безліч інших причин. Отож ці причини можуть при несприятливих обставинах викликати захворювання волосся у цілком здорових людей. Якими можуть бути ці несприятливі обставини? Розчухування укусів, порізів та подряпин, гнійників,з порушенням правил асептики і антисептики , лікування опіків, відморожень, потертостей шкіри, вживання погано провареного залежалого м’яса, родимих плям брудними або інфікованими руками, та багато інших причин.

Що може привести до тяжких захворюваньволосся?

Ось досить неповний перелік причин, що можуть привести не тільки до часткового випадіння волосся, але й до тотального облисіння(алопеції):  

  - токсична = коли в організм людини попадають отрутохімікати, рослинні чи тваринні отрути т.п.;                                                                                                                                - інфекційна = при наявності в організмі фокальних осередкових інфекцій, наприклад гаймориту, тонзиліту, лімфаденіту і т.п.;                                                                                                                                 - нейроендокринна, пов’язана з порушенням процесу обміну речовин в організмі хворого та виникненням на цьому фоні невротичних розладів;                                                                                                                        - при гіперфункції або гіпофункції щитовидної залози;                                                                                                                          - недостачі цинку в організмі хворого;                                                                                                                         - при гіпокортицизмі та аутоімунних порушеннях у всьому організмі після перенесених тяжких інфекційних захворювань;                                                                                                                - при інфекційно-алергічній чутливості уповільненого типу та інші.                                                                                                                               Такі досить суттєві причини патологічного облисіння. А тепер, надалі розглянемо одну із форм патологічного облисіння – гніздове облисіння, її причини та методику лікування. Існує декілька груп хвороб волосся, хоча ця класифікація умовна. Найпоширеніша група – гніздова плішивість.   

           Гніздова алопеція – поширене захворювання, що проявляється несподіваним для хворого випадінням волосся на волосистій частині голови, обличчі, а іноді на тулубі чи кінцівках. Гніздова плішивість – невротичне захворювання, причиною якого є патології нервової системи. Крім цього, причинами гніздової алопеції можуть бути порушення діяльності ендокринних залоз, шлунково-кишкового тракту, автоімунні порушення… Це захворювання характеризується появою на волосистій частині голови, частіше потилиці, ділянок облисіння округлої форми. Процес випадіння супроводжується печією, почервонінням, незначною сверблячкою. Випадіння волосся мають колір слонової кістки чи овальні обриси, облисіння поширюється, заливається з іншими осередками і стає помітним для навколишніх.         

         Лікувальний комплекс при облисінні.    

    Фітотерапія: Взяти по одній ст.ложці коренів синюхи блакитної півонії незвичайної, валеріани і трави пустинника(усе седативне), 5 ст.ложок листя суниці, горіха грецького(протизапальне), а також 50гр.кореня солодцю голого(сечогінне, протиалергічне) та щавлю кінського(детоксикаційне). Весь збір добре пермішати, 1 ст.ложку цієї суміші залити на ніч 1 л води. Вранці впродовж 3 хвилин прокип’ятити. Пити по півсклянки тричі на день за 40 хвилин до їди у підігрітому вигляді.                                                     Дієтичне харчування: Дієта складається з таких продуктів: картопля, гарбузове насіння, цибуля ріпчаста, капуста, морква, горох, квасоля, соя, кукурудза, рис, арахіс, оливки, цукор, бубки персика, мигдалю, лісового горіха, виноград, риба, свинячі тельбухи, мед, м’ясо птиці, яйця, молоко, яловичина. Виключається смажена, масна, гостра, печена їжа.                                                                                         Водолікування: У невеликий бавовняний мішечок покласти 250 гр. лушпиня цибулі. Мішечок зав’язати, помістити в п’ятилітрову каструлю і залити водою. Прокипятити протягом 30 хвилин. У приготовлену ванну вилити цей відвар разом з мішечком. Температура води – 39 градусів. Тривалість процедури – 20 хвилин.                              

1. Приготування настою для росту волосся. Взяти 200гр. кореня лопуха справжнього, любистку лікарського та левзеї. Якомога старанніше подрібнити цю лікарську сировину і залити 1 літром 60% спирту. Закрити, поставити в темне місце і настояти 7 діб, часто і енергійно збовтуючи при кімнатній температурі. Потім отриману витяжку злити, фільтруючи через марлю або мілке ситечко. Зберігати отриману настойку в закритій посудині у захищеному від світла, прохолодному місці. Перед відходом до сну 2-3 рази на тиждень втирати його у волосяну частину голови, змочуючи в ній пучку пальців протягом 3-5 хвилин. Потім обома руками(можна і масажною щіткою) зробити ретельний масаж волосяного покрову ще 2-3 хвилини.

2. При наявності ознак випадіння волосся, їх обезбарвлення, раннього посивіння або ломки: Взяти по 150 гр. порошку червоного перцю та імбирю(китайського очерету) та 1 літр 60% спирту і приготувати настойку за тим же принципом, як і попередню. Інтенсивно втирати перед відходом до сну у волосяну частину голови 3-4 рази на тиждень по 3-5 хвилин.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!