Ну що ж, продовжую розмову про провайдерів доступу до Інтрнет. Сьогодні хочу поговорити про Інтернет від Beeline (Київстар).
Сталось так, що нещодавно по І.Зріні тягнули магістраль. А сьогодні завели магістраль на наш будинок, про що мене поінформували сусіди.
Прийшовши з роботи, в районі 18-ї години, перевдягнувся в теплі речі, взяв ліхтарик і поліз на горище, подивитись на результати.
Яке ж було моє здивування, коли я зустрів фахівця, який здійснював зварювання оптоволокна. Хлопця звати Тарас, сам зі Львова. Керування прокладкою мережі – прямо з Києва. Звідти ж і трасування роблять до кінцевої точки.
Познайомились, завелась розмова. Виявляється, в Україні було прийнято рішення просувати Інтерет під брендом Київстару, оскільки даний бренд є більш впізнаваним, хоча по суті це той самий Beeline, а якщо бути більш точними – Вимпелком.
Фахівці
Прокладка здійснюється підрядником зі Львова. Як каже сам Тарас, за день доводиться зварювати до 200 жил. Вражаюча цифра.
Технічний аспект
До будинку підведено оптоволокно на 24 жили. Все це добро розподіляється в муфті – частина на будинок, частина на 3 інші напрямки.
Всі кабелі – на розтяжках, міцно закріплені. Надійно і естетично. До стіни по потребі закріплені хомутами. Великі скуплення кабелів впорядковані стяжками. Дірки в стінах, де в будівлю вводились кабелі – зароблені герметиком.
Для самого будинку в планах 24-портовий свіч, підключений двома оптоволоконними жилами. Теоретично виходить 2 Гбіт/сек на 24 порти, що забезпечить стабільну швидкість.
Для порівняння, в конкурентів підключення до свіча – 100 Мбіт/сек. Якщо встановити 8-портовий свіч, виходить, що на 7 клієнтів – теоретична пікова сумарна швидкість не перевищує 100 Мбіт/сек = 14 Мбіт/сек на клієнта. Але тут особливість, що надмірна активність одного клієнта призведе до падіння швидкості у інших «сусідів».
Що це означає і для чого це потрібно?
Якщо провайдер пропонує вам доступ до Інтернет на швидкості 30-100 Мбіт/сек, для цього необхідні оптоволоконні магістралі зі швидкостями 1 Гбіт/сек і вище. Тому підключення таке можливе лише спеціалізованими свічами, у яких основне підключення – високошвидкісне.
У випадку із 24 портовим свічем і 2 Гбіт/сек, виходить пікова середня швидкість для кожного клієнта становитиме 83 Мбіт/сек. Але це за умови, що будуть задіяні всі порти на такій швидкості – це теорія, на практиці всі одразу сидіти не будуть, і навіть якщо 10-15 сусідів будуть вижимати зі свого підключення всі соки, на вашу швидкість це вливатиме незначною мірою, в той час, як на звичайному свічі це вирішальний фактор.
Запам’ятайте, підключення на швидкості 50+ мбіт/сек в одноранговій мережі 100 Мбіт/сек – неможливе технічно.
Порядність
Наслідки прокладки кабелів колись бачили? Сміття, шматки проводів, ізоляції і т.п. Я був приємно здивований, коли побачив, що Тарас по закінченні роботи взяв картонну коробку і почав збирати все, що насмітив. На моє питання, навіщо ти це робиш, він з великим подивом поглянув на мене і відповів: «Ти хочеш, аби мене примусили їхати сюди зі Львова і прибирати сміття? Ми завжди за собою прибираємо».
Епілог
Все це кардинально змінило мій скептицизм у ставленні до Beeline/Київстар. Ніколи би не подумав, що в маленькому Мукачеві таке можливо. Львівські підрядники при прямому керівництві з Києва - конкуренція робить чудеса. Не знаю, що ще додати, сьогодні на горищі я побачив саме те, що мало би бути стандартом для кожної фірми у цій сфері.