Недавно ми відзначали 19 - ту річницю проголошення Незалежності Української Держави. Рушійною силою процесів які привели до проголошення Незалежності Української держави та духовним локомотивом її розбудови в ті часи була громадська організація «Народний Рух України за перебудову» яка об’єднала на ті часи в своїх рядах людей, різних за своїм соціальним станом, освітою, національністю, віросповіданням. Всіх нас у цій боротьбі з’єднувало неприйняття тих засад і принципів комуністично-деожавного тоталітаризму, які увінчались мільйонами жертв. В думках повертаючись в ті часи, спогади про які звичайно визивають ж ностальгію, спробую хронологічно описати перші кроки розбудови структур Народного Руху України за перебудову на теренах нашого району.
Розбудова Руху на перечинщині розпочалася з створення ініціативної групи до якої входили Андрій Лешко – зав. відділом районної газети «Радянське слово, Василь Мулеса інструктор Перечинського РК КПУ, Юлій Кул – редактор районної газети «Радянське слово», Іван Федор – освітянин з Перечина, Іван Заєць - освітянин з Дубриничів, Антон Лопушанський – головний інженер районної друкарні, Юрій Ганчак – працівник лісокомбінату, Михайло Гулей - голова районного товариства мисливців та рибалок. Було видруковано в районній друкарні «Програму Народного Руху України за перебудову» накладом 500 екземплярів.
16 серпня 1990 року в клубі «Хімік» на базі Перечинського лісохімкомбінату було створено перший в районі Перечинський селищний осередок НРУ головою якого було обрано начальника лісної біржі лісохімкомбінату Юрія Кучака мене секретарем осередку. На зборах було присутньо біля вісімдесяти чоловік, а заявки на вступ написали, Андрій Лешко, Василь Мулеса, Іван Купар, Олекса Лабанич, Леонід Бондар, Ігор Конончук, Юрій Кучак, Михайло Комеса, Ігор Корпанець, Віктор Джурджа, Іван Бачинський, Віра Скрипка. Хочеться відмітити активну громадянську позицію тодішнього директора Перечинського лісохімкомбінату Василя Шведа, який не зважаючи на спротив райкому КПУ дав дозвіл на проведення зібрання в заводському клубі.
В жовтні 1990 року делегатами других Всеукраїнських зборів (з’їзду) Народного Руху України від Перечинщини були Андрій Лешко, Михайло Гулей , Іван Заяць, Іван Бачинський.
За період до створення районної організації було створено осередки в с. Дубриничах який очолив Іван Заяць, в с. Новоселиця, який очолив Євген Кулак, с. Зарічево, голова осередку Мирослав Бодак. Також не дивлячись на спротив керівництва заводу було створено осередок НРУ на Перечинському заводі «Стеатит» який очолив робітник інструментального цеху Мирослав Долинич.
23 грудня 1990 року в Районному будинку культури було створено Перечинську районну організацію Народного руху України за перебудову. Було обрано районну раду РУХу до якої ввійшли Андрій Лешко, Іван Заяць, Василь Скрип, Юрій Кучак, Іван Заяць, Євген Кулак, Мирослав Бодак, Віра Скрипка, Мирослав Долинич, Михайло Ходанич, Володимир Магада, Іван Бачинський. Через два тижні на засіданні ради головою районної організації було обрано Андрія Лешка.
На початку 1992 року мене було обрано головою районної організації НРУ яку я мав честь очолювати до 1999 року.
В березні 1992 року на довиборах в Перечинську районну раду було обрано членів Народного Руху України, по Дубриницькому виборчому округу № 14 – Омеляна Соляника, а по Перечинському виборчому округу № 6 – Івана Бачинського.
Хочу вшанувати світлу пам'ять, всіх тих фундаторів РУХу на перечинщині, яких нажаль уже немає серед нас та подякувати всім хто підтримував в ті часи наші починання в відстоюванні інтересів громадян та розбудові Української Держави.
Особисто я стояв, стою і буду стояти на тих переконаннях заради яких я в 1990 році разом з однодумцями, почали розбудову РУХу на теренах нашого району. Тогочасний «рухівський дух» з мене не вивітрився як і тоді готовий відстоювати цінності і принципи заради яких ми тоді об’єдналися, одним з основних з яких я вважаю забезпечення прав і свобод людини.
Іван Бачинський, депутат Перечинської районної ради,член партії "ВО "Батьківщина" , кавалер ордена "За мужність"