Що робити?
Осінь довго балувала нас теплом і сонячною погодою та тихенько підкрадається холод і негода, а з ними і перші застуди. Ми як завжди не готові і починаємо здавати позиції, тобто хворіти. Епіцентр активності міста переноситься до аптек.
Чому вже з незначним похолоданням ми як по команді починаємо хворіти? Відповідь давно всім відома – слабкий імунітет. Простими словами кажучи, наше тіло не має сили самотужки захистити себе. А де ж поділася сила? Чому її немає? Коли ми втратили силу, яка безперечно в нас була? Все сталося якось непомітно…
Фармацевтичні компанії і в цьому випадку не розгубилися – до наших послуг багато препаратів, які покращують імунітет, підвищують опірність організму.
Ви не помітили дивну невідповідність? Чим більше ліків, тим більше хвороб і менше здорових людей.
Препарати покращують імунітет, значить він попередньо має бути, а для того, щоб він був, треба хоч трошки про це подбати.
Що конкретно кожен з нас для цього може робити?
Наголошую!!! Робити – не зробити, тобто це не одноразова акція, а скоріше стиль нашого життя. А робити треба не так уже й багато, просто потрібно виховати в собі декілька здорових звичок і дотримуватись їх упродовж життя.
Подумаймо разом, що це за звички?
Для того, щоб ми мали змогу виконувати будь-яку фізичну або розумову роботу нам треба забезпечити наше тіло енергією. Найперше і найдоступніше джерело енергії для нашого тіла – їжа. І не абияка, а та, що забезпечує його необхідними поживними речовинами, вітамінами, мікроелементами, тобто жива, свіжоприготована їжа, яка зазнала мінімально необхідної обробки.
Як Ви думаєте, якщо у людини природне, збалансоване і розумне харчування, буде це вкладом у сильний імунітет? Безперечно.
Тепер дуже багато різних дієт, систем правильного харчування, систем здорового харчування, але через весь цей хор нарешті і на щастя, починають пробиватися голоси, що закликають нас повернутися до ПРИРОДНОГО живлення нашого організму. Так, саме живлення, бо тіло треба не просто нагодувати, а живити тим, що є необхідним для нього.
Природна система харчування за древньою методикою Жим Лам, подана в третій книзі О.Д. Ламикіна «Эта вкусная и полезная жизнь». (до речі, цю книгу, яку вмить змели з прилавків магазинів, я нещодавно бачила в «Літері»). Вона, за словами вченого, закликає освоїти прості способи збереження здоров’я, якими користувалися мудреці і цілителі давнини для найважливішої справи – живлення свого власного тіла. «П’ять золотих правил харчування» дійшли до нас із сивої давнини і готові стати на службу сучасній людині. І називаються вони золотими не лише тому, що викарбувані на людській кисті, зробленій із золота, а тому що цінність їх надзвичайно велика.
Відколи я сама зробила ці правила своєю доброю щоденною звичкою, де й поділися мої задавнені проблеми з органами травлення і хронічна втома. Можна наростити м’язи і бути сильним ззовні, але якщо хворі або слабкі внутрішні органи: серце, легені, шлунок, печінка, нирки і т. д. – це сумнівна сила. Людина має бути сильною і ззовні і з середини – така сила є базою для хорошого імунітету.
Ті, хто займаються гімнастикою для внутрішніх органів Жим Лам і дотримуються «Золотих правил харчування», швидко вибудовують собі надійну базу для сильної імунної системи. Перевірено практикою.
Відмічаємо.
Корисна щоденна звичка №1 Правильне, природне живлення свого тіла.
Маленька підказка. Якою має бути Ваша їжа, які завдання вона має виконувати щодо Вашого тіла.
За своїми властивостями їжа повинна:
- захищати від впливу зовнішнього середовища,
- давати тілу енергію для щоденної діяльності,
- доставляти матеріал для росту і розвитку клітин тіла,
- сприяти зціленню тіла від хвороб,
- давати задоволення.
Все це хороші рекомендації, скажете Ви, але як їх втілити в наше щоденне життя з шаленим ритмом і постійним браком часу. Маєте рацію. Сподіваюсь мій власний досвід стане Вам у пригоді.
Майже все моє доросле життя я вивчаю різні способи, системи, ідеї здорового способу життя і ,зокрема, здорового повноцінного живлення організму. Був період у моєму житті, коли займалася цим професійно - працювала інспектором з харчування. Ознайомилася з великою кількістю методик, дієт, багато з яких перевірила на собі. Навіть, якщо вони давали хороший результат - вимагали часу, зусиль, постійного контролю. Було відчуття якоїсь неприродності, штучності, надуманості. Була думка, якщо витрачати так багато часу і зусиль на правильне харчування, то де брати час на все інше. Було відчуття, що весь цей процес має відбуватися просто і природно.
Тепер я намагаюся жити за простою і природною системою Жим Лам, робити все просто і природно. Хоч я сама вирощую фрукти і овочі, але не завжди на моєму столі є фрукти і овочі п’яти кольорів за популярними нині дієтами. Не завжди в мене є час готувати гастрономічні шедеври. Ритм мого життя як і в більшості людей прискорений. Знання природної системи харчування Жим Лам дають мені можливість правильно живити моє тіло, виходячи з того, що в мене є на даний момент. А саме.
Намагаюся, щоб прийоми їжі співпадали з природними ритмами роботи органів травлення. А їх активність починається о 7 год. ранку і закінчується о 19 год. вечора. Після 19 години їсти просто не має смислу, бо всі органи травлення знаходяться у фазі найменшої активності. Якщо Ви худі і не боїтеся набрати зайву вагу або вона для Вас навіть бажана, все рівно, не раджу Вам їсти після 19 години, бо «сонні» органи травлення погано справляються зі своєю роботою і Ви, як мінімум, зашлакуєте Ваш організм
Свій раціон пристосовую до головної діяльності кожного дня. Наприклад, якщо в основному працюю за комп’ютером або мене чекає малорухливий день і харчування в цей день відповідне – менш калорійне. Якщо працюю на присадибній ділянці і головна діяльність цього дня важка фізична праця – даю максимальну підтримку тілу.
Під час вживання їжі дотримуюся простого і мудрого правила – послідовності споживання різних продуктів, щоб вони правильно розміщувалися в шлунку і в подальшому правильно перетравлювались. Для кожного продукту потрібна відповідна кількість часу для нормального перетравлення. Подаю просту схему, яка допоможе Вам краще зрозуміти послідовність вживання продуктів.
Вода (1-10 хв.) → соки овочеві, фруктові (5-15 хв.) → фрукти (15-30 хв.) → овочі,хліб (30-40 хв.) → кисло-молочні продукти (40 хв.) → молоко (50-60хв.) → бобові, каші (50хв.-1 год.) → морепродукти (1 -1,5 год.) → риба (2-2,5 год.) → птиця (2,5-3 год.) → м’ясо (3 і > год.)
Чому це так важливо? Спробую пояснити. Якщо Ви з’їли м’ясо, а після нього фрукти, то вони перетравляться швидше у шлунку і виштовхнуть у кишечник м'ясо, яке ще не встигло перетравитись шлунковим соком. В кишечнику склад соку і ферментів інший і гниє таке м'ясо і отруює своїми токсинами весь організм.
Скільки їсти, щоб не переїдати? Кажуть, що з-за столу треба вставати з легким відчуттям голоду. Та навіщо себе так мордувати. Для цього є інше просте природне правило – правило кошика. Їсти треба стільки скільки вмістили б Ваші, складені разомдолоні. Наголошую, саме Ваші долоні.
І останнє дуже і дуже важливе правило. Думати про їжу, готувати її, приймати її треба в доброму настрої, з хорошими, світлими думками. Особливо це стосується тих, хто готує їжу. Чому? В їжі багато води, а вода записує всю інформацію, в даному випадку інформацію позитивних або негативних думок того, хто готує. Чи не тому наші предки, готуючи їжу або молилися, або співали. Ви подумаєте: «А якщо я їм в гостях або ресторані. Як я можу впливати на ситуацію?». Дуже просто. Щоб очистити їжу від негативної інформації наші предки благословляли їжу, молилися перед її вживанням. Навіть, якщо Ви в ресторані, Вам ніщо не заважає проказати молитву про себе.
Сподіваюся, що ці прості, природні правила Ви візьмете у своє щоденне життя і Ваша імунна система скаже Вам: «Спасибі».
Наступного разу продовжимо наші роздуми, про те як фізичні і психологічні навантаження впливають на нашу імунну систему.
Бажаю, щоб здоровий спосіб життя став Вашою доброю щоденною звичкою!