Студенти УжНУ вже мають гарячу воду

7
0

 

В Ужгороді студентство зуміло вибороти гарячу воду. А головне, що всі рівні влади підтримали таку ініціативу.

А почалося все із зустрічі Профкому студентів УжНУ з депутатом-мажоритарником від «студентського» округу Михайлом Рошком. Ця зустріч відбулася за тиждень до демонстації перед стінами ОДА та «Закарпатгазу». Саме там і вирішили, що нагально потрібно вирішувати основну студентську проблему, котра тягнеться не один рік – постачання гарячої води у гуртожитки УжНУ. Дилема в тому, що одразу після завершення опалювального сезону у гуртожитках зникає не лише тепло, але й гаряча вода. Хоча ще восени у передвиборній кампанії і депутати, і майбутній мер пообіцяли вирішити це питання. Дякувати Богу студенти не забули цих обіцянок і голосно нагадали про них.

У п’ятницю, 14 квітня, у холі четвертого гуртожитку зібралося чимало студентів, котрі прийшли послухати чи просувається вирішення цієї проблеми, а чи все лише на стадії обговорення. Тоді пан Рошко запевнив, що постачання гарячої води відновлять, але все впирається в газ, тобто в «Закарпатгаз», котрий через борги Ужгорода відмовляється  постачати паливо в місто, а відповідно і до котелень, котрі обслуговують студентські гуртожитки. Він запропонував спільно зі студпрофкомом організувати мітинг, якщо до понеділка міськвиконком сам не вирішить цю проблему. «Хіба так можна жити?» — лунало з гучномовця. «Тоді ми підемо мітингувати, щоб і студентів почули, » — сказала Голова Профкому студентів УжНУ — Андріана Завадяк. І студенти пішли.

В понеділок, 18 квітня, відбулася «гаряча» студентська революція, як її вже встигли охрестити медійники. Кількасот студентів вийшли на вулиці міста вимагати омріяної води. З усіх усюд лунали гасла на кшталт «в нас нема боргів», «дайте нам гарячу воду», «ходіть до нас митися»… Студенти у супроводі міліції підійшли до ОДА і передали офіційного листа з проханням посприяти вирішенню цієї проблеми. В листі вказувалося, що університет не має заборгованості перед містом, а тому вимагає належних умов для своїх спудеїв. Віддавши листи, студентство пішло брати «Закарпатгаз». Нажаль голова правління не вийшов до мітингувальників, але натомість ініціативну групу запросили на переговори. Пізніше до переговорів приєдналися мер Ужгорода і представники ректорату УжНУ. Наступного дня вони все-таки знайшли компроміс, «Закарпатгаз» погодився відновити постачання газу, незважаючи на більш як 10-мільйонні борги «Уж-тепла» (саме таку цифру озвучили на прес-конференції), а ректорат пообіцяв знайти оптимальний варіант вирішення подібних проблем у майбутньому (можливо, встановити автономне опалення і є цим варіантом). Та факт залишається фактом – у студентів є гаряча вода. Тричі на тиждень, проте цілодобово. Але головне, що студенти не полінувалися, не побоялися, а змогли відстояти свої права.

Та чомусь не всім до вподоби така студентська організованість. У пресі одразу з’явилися статті про те, що мітинг був спрямований проти ректора УжНУ, інші виші почали збирати прес-конференції, на яких розказували про власні переваги, а головне про відсутність проблеми з водою. Розмов про досягнення було менше, ніж про недоліки інших. «Ми не виступали проти ректора, а навпаки ректорат підтримав нашу ініціативу,» — запевнив Михайло Рошко. «Це наша спільна перемога: студентів, адміністрації ВНЗ, та й міста загалом. Ми зуміли довести, що в єдності сила, ми досягли поставленої мети,» — каже один із співорганізаторів акції, Андріана Завадяк.

Напевно, просто зараз склалися сприятливі умови, що і допомогло вирішити це питання. Студенти вдячні всім хто допоміг їм добитися свого і щиро дякують організаторам мітингу.

 

Роман Сов’як

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!