Вчора, 5 квітня, компанія Яндекс в своєму блозі опублікувала інформацію про додання панорам для 11 міст України одразу. В переліченому списку виявився і Ужгород, нажаль, Мукачева поки нема.
До списку увійшли:
- Дніпродзержинськ
- Дніпропетровськ
- Донецьк
- Івано-Франківськ
- Іллічівськ
- Львів
- Макіївка
- Одеса
- Ужгород
- Харків
- Чернівці
Багатьом, можливо, цікаво як робляться подібні панорами?
На даху спеціального автомобіля закріплений спеціальний пристрій (розроблений партнером Яндекса, компанією Neq4), який представляє з себе симбіоз із 4-х дзеркальних камер (мінімум 10 Mpx), синхронізованих між собою та GPS.
Машина рухається з невеликою швидкістю (макс. 60 км./год.), а пристрій кожні 20-40 метрів (50 метрів на трасах) робить знімки одразу усіма камерами, тому результуюче зображення можна «крутити» в різні сторони.
Для зйомок, як правило обирають сонячні дні, в години найменшого автомобільного трафіку. Хоча, іноді, природа підводить і йде дощ, або хмарно.
Після закінчення зйомок, із готових зображень необхідно створювати панорами. Для кожної панорами вказуються GPS-координати та напрям зйомки. Напрям зйомки необхідний для пов’язування маршрутів руху. «Склеювання» проводиться автоматично, обробкою займаються в Москві.
Звичайно ж, аби користувач міг комфортно переглядати панорами на сайті, її сегментують блоками по 256х256 пікселів, дані блоки завантажуються по мірі перегляду зображення, і тільки для активної області. Додатково є режим масштабування, всього 3 рівні.
Додатково панорами містять номери будинків, назви вулиць та інші дані, що полегшують навігацію.
Знімальна група включає три особи: водій та два оператори. На початку робочого дня вони планують маршрути і поступово знімають вулицю за вулицею. Перший оператор слідкує за якістю знімків, якщо вони виходять погані, секція знімається повторно. Інший оператор слідкує за поточним маршрутом автомобіля і даними GPS, аби кожна фотографія мала чітку координатну прив’язку.
Зйомка одного міста займає близько тижня. В результаті, оператори відзнімають кадрів на терабайт. Процес обробки і «склеювання» триває 3-4 місяці, далі готовий результат публікується на «Яндекс.Картах».
для mukachevo.net