Ганна Гопко у коментарі ТК зазначила, що після того, як у січні 2010 року зникла з білбордів реклама тютюну, тютюнові компанії спрямували свої рекламні бюджети на дозволені види реклами, але не зменшили її обсяг, а навпаки. «Гламурна, із оманливими образами реклама тютюнових виробів з'явилася скрізь: у супермаркетах, у мережі інтернет, побільшало промоакцій на вулицях, рекламних вкладників у пачках сигарет.
Агресивне зростання реклами, промоушн тютюнових виробів призводить до популярності тютюнокуріння серед населення.
Зважаючи на те, що в Україні нарешті намітилася тенденція до зменшення поширеності тютюнокуріння (згідно з нещодавно оприлюдненим звітом ВООЗ), важливо закріпити ці зусилля шляхом введення повної заборони реклами тютюну як одного з ефективних інструментів у зниженні негативних наслідків тютюнокуріння. За результатами дослідження Світового банку, повна заборона реклами тютюну скорочує паління на 6%, тоді як часткова заборона лише призводить до переміщення реклами у незаборонені сегменти. Порахуйте, скільки це врятованих від згубної звички громадян (в Україні близько 11 млн громадян є курцями)», - зазначає Ганна Гопко. Вона вважає, що лише повна заборона реклами, стимулювання продажу й спонсорства тютюнових компаній призведе до скорочення споживання тютюнових виробів.
За словами Ганни, громадськість обурена, що через потужного тютюнового та алкогольного лобі в парламенті законопроект №5164 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» щодо заборони реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів, який передбачає повну заборону реклами, вже довгий час не виноситься на перше читання.
ДЕТАЛЬНО:
http://www.telekritika.ua/media-continent/authorcolumn/svitlana_ostapa/2010-11-16/57558