День пам’яті на Закарпатті: дощ, свічки та прикмети (ФОТО)

6
0

Навіть у негоду люди прийшли пом’янути своїх близьких 

Із VII-XI століття весь католицький світ 1 листопада поминає тих святих, у яких немає свого власного свята.За православним календарем 1 листопада — Іванів день – у цей день відзначається перенесення мощів преподобного Івана Рильського – святого, заступника болгарського народу.

Також на Західній Україні відзначають День пам’яті померлих. На Закарпатті більшість людей навіть у дощ навідалися на кладовище, аби запалити свічку на могилах рідних, близьких, друзів.Адже доки жива наша пам'ять і вони живі у наших серцях... 

За народними прикметами якщо на Іванів день йде сніг і холодно, то й весна буде пізньою та холодною. Якщо у перший день листопада - відлига, то й весна буде рання і тепла.

У Київській Русі в Іванів день проводжали осінь і зустрічали зиму. З цього часу починалися справжні морози. «Хто в листопаді не мерзне, тому й у водохресну холоднечу не замерзнути», – казали люди.

Існувало повір’я, що на Івана баламутить домовий у стайні – тріпає гриви кобилам. На стіл подавали курятину.

Господарям час прикрити на ділянці багаторічні квіти, теплолюбні сорти ягідних кущів, аби рослини не загинули у холодну пору року від різких перепадів температур та морозів.

1 листопада листопад проводжає осінь і відкриває ворота зимі. До Нового року залишилося 60 днів.

Фото Олександра Ворошилова

 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!