10 фактів про вино, які ви напевно не знали

285
0

Вино — найдавніший напій із відомих людству.

Не померло виноробство і в наші дні, правда зараз для вичавлювання ягід використовують спеціальні преси, з вибором яких ви можете познайомитись за посиланням: https://rakitov.com.ua/uk/oborudovanie/vinogradne-press/. Як і все старовинне вино обросло легендами. Ми хочемо розповісти вам про кілька фактів, які ви раніше не чули.

Як зародилася традиція тостів

Красива традиція, згідно з дослідженнями експертів, прийшла до нас із Стародавньої Греції. Саме в цій країні господар будинку при гулянні першим дегустував вино, перед цим пропонуючи «Випити за здоров'я». Робилося це для того, щоб гості могли переконатися, що напій не отруєний та не принесе їм хвороби.

Вегетаріанство та вино

Багато хто вважає, що вегетаріанці не вживають вино будь-якого складу. За фактом цей напій для людей, які не вживають м'ясо, є цілком доступним. Але є й інша категорія цього табору, яку називають «веганами». Вони виключають з меню всі продукти тваринного походження, зокрема їх похідні. Для раціону таких осіб підходять не всі види вин.

Унікальний крижаний напій

У всій різноманітності винних сортів є один унікальний склад. Це крижане вино дуже складно у виробництві. Секрет виноробства ховається у специфічній переробці винограду після заморожування ягід при температурі -7?С. Причому заморожують їх прямо на лозі перед збиранням та відправкою у виробництві для отримання ідеального смаку.

Старе вино у світі

Найдавніша сулія вина була знайдена при археологічних дослідженнях. Вони велися у Німеччині у регіоні Рейн-Неккар. Знайдену пляшку датували 325 н.е. Це вино зберігається у музеї міста Пфальц. Звичайно, вміст за такий довгий час зберігання прийшов у повну непридатність.

Яке вино найкисліше у світі

У регіоні Іспанії, відомому під назвою «Країна басків», експерти виробляють найкисліше у світі вино. Напій називається чаколі та створюється з унікального виноградного сорту ондаррибію. Його подають на стіл у крижаному вигляді, інакше найвища кислотність напою не дозволить його навіть скуштувати.

Причому офіціант наливає чаколі для дегустації перебуваючи на великій відстані від келиха, але робить він це не з карколомних парів алкоголю, а віддаючи данину традиції Іспанії. Необхідно, щоб при попаданні в келих кисле вино бризками розліталося на всі боки.

Вино з кров'ю кобри та колою

Багато любителів шипучої кока-коли, додають її у вино, як червоне, так і біле, при цьому стверджують, що смак алкоголю стає яскравішим і насиченішим. А якщо ви опинитеся у В'єтнамі, вам у місцевих ресторанах можуть запропонувати вино, куди додано кров кобри. За повір'ями в'єтнамців, така добавка оздоровлює організм і прибирає всі хвороби.

Як визначити витримку вина

Витримка — час, протягом якого зберігається вино за певних умов, що сприятливо позначаються на смакових якостях та ароматі напою. Ці терміни варіабельні і можуть сягати десятків років.

Щоб визначити витримку, враховуйте низку факторів:

  • вміст спирту та цукру, чим їх більше, тим довше вино може зберігатися;
  • сорт винограду — при збільшеному вмісті в ягодах таніну термін зберігання зростає;
  • вік лози — мало урожайні старі плантації дають ягоди для насиченого вина, придатного для тривалої витримки;
  • особливості технологічного процесу;
  • температура зберігання — чим вона нижча, тим довше зберігається напій.

Наприклад, червоні та білі столові вина можуть зберігатися до 3 років, далі вони втрачають свої якості. Найбільш тривалими для витримки стають десертні та кріплені напої, термін їх зберігання може тривати до 150 років.

Найвища вартість проданого вина

Найдорожчим в історії продажів вином стала пляшка Каберне Совіньйон (Screaming Eagle Cabernet Sauvignon) 1992 р. Його купили за $500000. До речі, компанія, яка отримала такий куш, відправила всі гроші на благодійність.

Найгірші місця для зберігання вина

Не варто відправляти на зберігання вина на кухню. Це несприятливе місце через різкі перепади температури при готуванні та постійній вібрації від працюючих приладів. Не рекомендується зберігати вина та у підсобних приміщеннях на вулиці. Для напою вибирайте прохолодні, спокійні та темні місця.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також