10 способів знизити витрати пального

62
0

Ціну пального в останні місяці складно назвати доступною і, на жаль, тенденція до її росту, скориіш за все, залишиться надовго.

Для багатьох українців це означає тільки одне – пальне треба економити. Розв?язати проблему можна, відмовившись від особистого авто, адже громадський транспорт працює стабільно. Але в такому разі потрібно бути готовим до внесення суттєвих змін у життя людини, яка звикла до комфорту. Проте не все так сумно. Зменшити витрати пального можна й іншими способами, про які залюбки розповідають експерти.

1. Стиль водіння

Для зменшення витрат пального спеціалісти рекомендують відмовитись від різкого гальмування та пришвидшення. Під час таких маневрів збільшується подача палива в циліндри. При цьому використовується воно нераціонально та неповністю. Крім цього, спеціалісти рекомендують реагувати на зміни дорожніх умов. Так, на спусках краще їхати, не торкаючись педалі газу, а перед підйомами – завчасно пришвидшуватись.

2. Контроль швидкості

Ще одна непогана порада – згадати поняття «крейсерської швидкості». Для багатьох авто вона складає приблизно 90-100 км/год і цього повністю достатньо для комфортної їзди по трасі. Треба пам?ятати, що занадто повільна швидкість збільшує витрати так само, як і занадто велика.

3. Якісне пальне

Ефективність згоряння палива залежить від його якості. Негативний вплив обумовлений наявністю в ньому води та механічних домішок, збільшеним вмістом сірки, бензолу, вуглеводних складових та ін. Важливим показником якісного пального залишається відповідність октанового числа для бензину та цетанового – для дизеля.

4. Своєчасна заміна фільтрів

І паливний, і повітряний фільтри безпосередньо впливають на роботу двигуна. Так, у разі забруднення повітряного фільтра виникає нестача повітря. Аналогічна ситуація спостерігається і при забрудненні паливного фільтра, тільки в цьому випадку не вистачить пального. Все це призводить до зміни якості суміші й збільшення витрат.

5. Увага – гума!

Згідно з дослідженнями, правильний вибір автомобільних шин теж допомагає економити. Головне, що треба враховувати – опір коченню. Залежить він від багатьох факторів: ваги шини, структури та форми протектора, тиску та ін. Найвищий ступінь енергоефективності отримали шини класу «А». Крім того, не треба нехтувати рекомендаціями по сезонній заміні шин.

6. Свічки запалювання – це теж важливо

Відомо, що свічки забезпечують запалювання робочої суміші в циліндрі двигуна. Нестабільна робота цих елементів призводить до того, що пальне згоряє неповністю і його витрати збільшуються. Міняти свічки запалювання потрібно відповідно до рекомендацій виробника або при виході їх зі строю.

7. Не возити зайвого

Якщо в багажнику багато зайвого – це збільшує вагу авто і, як наслідок, призводить до додаткових витрат пального. Залишати в багажнику спеціалісти рекомендують тільки те, що насправді може знадобитись в дорозі. Крім того, не потрібно безпідставно збільшувати кількість пасажирів та хоча б приблизно підраховувати їхню вагу.

8. Планування маршруту

Після появи в повсякденному житті водіїв GPS-навігаторів проблему планування маршруту можна вважати вирішеною. Їх використання дає змогу уникати пробок, прокладати найкоротші шляхи та обирати найкращі дороги. На жаль, дуже часто водії згадують про навігатор тільки в екстрених ситуаціях, а тим часом, регулярне використання подібних застосунків дійсно зменшує витрати пального.

9. Правильні моторні оливи

При виборі моторної оливи перевагу потрібно віддавати синтетичним або напівсинтетичним продуктам з невеликою в’язкістю. Вони знижують тертя між рухомими деталями двигуна та витрати пального, а також попереджають несвоєчасний знос елементів систем. Непогані результати дає використання спеціальних енергозберігаючих олив. Звісно якщо їх купити у перевіренному автомагазині

10. Інші «дрібниці»

Багато експертів вважає, що використання кондиціонеру в авто суттєво збільшує витрати пального. Це дійсно так, але винним в цьому може бути не тільки кондиціонер. Витрати помітно зростають при поїздках з опущеним склом та при наявності багажника на даху авто. Причина – погіршення аеродинамічних властивостей авто.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також