2-ий номер «Йоббіка» Чанад Сегеді виявив, що він єврей і поїхав у Ізраїль

12
6

Праворадикальний угорський політик кілька років тому випадково дізнався, що він – єврей. А раніше він був відомий своїми антисемітськими поглядами.

Сегеді був другим номером угорської націоналістичної радикальної партії «Йоббік», а також співзасновником «Угорської гвардії» – воєнізованої організації, яка патрулювала циганські райони угорських міст у військовій формі. Чанад Сегеди будував свою політику на звинуваченнях ромів і євреїв. У нього навіть був бізнес з продажу праворадикальної атрибутики, зокрема, футболок і прапорів. Так тривало до тих пір, поки політик не дізнався про своє єврейське коріння.

Тож Сегеді вийшов з партії і почав дивовижний шлях пізнання і практики іудейської віри.  Тепер Сегеді – ортодоксальний єврей. Він побував в Ізраїлі і в концлагері Освенцим, де пощастило вижити його бабусі. І дізнався, що бабуся завжди носила сорочки з довгим рукавом, щоб прикрити красномовний табірний номер, витатуйований на її руці.

Дізнаючись про все нові подробиці життя своєї родини, змінювався і він сам. Зокрема навіть спалив копії своєї власної біографії під назвою «Я вірю в воскресіння угорської нації».

– Антисемітизм не потребує євреїв як таких, тому що він заснований на помилкових принципах. Це – проекція власних страхів і відсутність самоповаги, – каже він тепер.

На жаль, результати опитування, проведеного минулого року соціологами Центрального Європейського університету в Будапешті, свідчать про те, що від 15% до 20% угорців дотримуються «екстремально антисемітських» поглядів.

Хоча сам Будапешт – прекрасне місце для євреїв, впевнений Чанад Сегеді. Тут багато кошерних ресторанів, синагог і єврейських крамничок. Тут можна вивчати культуру свого народу і свою релігію.

– Можливо, єврей в натовпі буде виглядати на вулицях міста кумедно, але не більше того: йому нічого не загрожує, на відміну від Франції чи, скажімо, Бельгії, – розмірковує він в інтерв'ю для BBC News.

– Парадокс угорського націоналізму в тому, що ми пишаємося своїми власними досягненнями, але не беремо до уваги досягнення інших, – робить висновок Сегеді, який зовсім недавно був затятим прихильником угорського націоналізму. – Ми боїмося, що інша культура може виявитися такою ж значущою, як наша.Нагадаємо, що метою «Йоббіка» є створення русинсько-угорської автономії на території українського Закарпаття. Представники цієї партії були присутніми як «офіційні спостерігачі» російських сепаратистів на псевдореферендумі в українському Криму та на незаконних виборах проросійських терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР» на теренах держави України. Активісту угорської партії «Йоббік» Іштвану Саваі на 5 років заборонено в'їзд до України.

Також У травні 2014 року генеральний прокурор Угорщини попросив голову Європейського Парламенту позбавити депутата від «Йоббіка» Бейлу Ковача імунітету через підозри в шпигунстві на користь Росії.

Коментарі

С
Салаші

Один з найкрутіших "українських" націоналістів Борислав Береза, колишній заступник лідера Правого сектора, громадянин Ізраїлю. Такі відповідальні речі, як "революція гідності" не можна довіряти гоям...

Л
Ласло

"...кілька років тому випадково дізнався,що він єврей.." Цікаво,а що він до того ходив в туалет із закритими очима ?Не розумію раптового просвітлення ярого антисиміта..

С
Салаші

Кіть покопатися у файтах і біографіях лідерів укрнациків, можна знайти багато доста інтересного...

А
архіватор

се стара новость

MB
mozsi bacsi

Shalom,shalom.

ІП
Іван Пальо

***результати опитування, проведеного минулого року соціологами Центрального Європейського університету в Будапешті, свідчать про те, що від 15% до 20% угорців дотримуються «екстремально антисемітських» поглядів*** Треба бути досить сміливим шоб визнати себе радикальним антисемітом. ДУмаю більшість опитаних приховали свої погляди, а отже їх набагато більше.

Читайте також