Редакційна політика

Цілі та принципи роботи "Закарпатського інформаційно-ділового порталу "Mukachevo.net"

Mukachevo.net з часів заснування керується засадами об’єктивної, критичної та незалежної журналістики задля висвітлення подій, які відбуваються на Закарпатті, в Україні та світі.

Матеріали редакції неодноразово підіймали широкі дискусії, змушували владу реагувати на проблеми і допомагали у вирішенні критичних ситуацій.

Працівники дотримуються принципів журналістської етики. Mukachevo.net займає об’єктивну позицію у висвітленні подій і не стає на чийсь бік у подачі матеріалів.

Окремим пріоритетом у нашій роботі є повага до демократичних цінностей, прав і свобод людини; відстоювання незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України. Ми високо цінуємо Свободу слова та право людини на незалежну думку.

Ми не допускаємо – образ та принижень і вимагаємо дотримання елементарних правил культурного спілкування. Інформаційна політика Mukachevo.net будується на повазі до честі та гідності людини, на захисті національних інтересів та відстоює позиції України.

Крім того, для нас завжди важливою є думка читача оприлюднених матеріалів. Редакція завжди дослухається до об’єктивних коментарів та зауважень стосовно нашої праці.

У своїй діяльності ми керуємось такими правилами:

Достовірність інформації, перевірка фактів і джерел

Наші редактори, журналісти ретельно перевіряють достовірність інформації, фактажу перед оприлюдненням та/чи публікацією матеріалів і чітко відмежовують їх від думок та позицій окремих осіб. У своїй діяльності працівники використовують як відкриті, так і власні канали інформації для встановлення достовірності фактів та їх аналізу.

Етичні норми

Mukachevo.net не підтримує будь-які форми пропаганди насильства, ненависті та дискримінації. Честь, гідність і недоторканність приватного життя для нас є засадничо важливими. Ми не допускаємо до публікації образливі, ксенофобські та расистські висловлювання, а також образливі судження щодо чиєїсь сексуальної орієнтації, фізичного чи психічного здоров’я.

Авторитетність

У своїй роботі ми намагаємось всебічно висвітлювати події. Для цього залучаємо до коментарів посадовців та експертів різних сфер з тим, щоб аудиторія могла сама об’єктивно проаналізувати ту чи іншу ситуацію і сформувати власний погляд на неї.

Приватність

Ми з повагою ставимось до принципу недоторканності приватного життя і дотримуємось його. Але в окремих резонансних подіях стаємо на бік суспільства і залишаємо за собою право на публікацію даних про публічних осіб.

Анонімність

Ми ретельно підходимо до роботи з нашими джерелами інформації і залишаємо право на конфіденційність джерел, з якими є така домовленість. У будь-якому разі в матеріалах має бути якнайповніше (враховуючи кожну окрему ситуацію) подано джерело інформації.

Корпоративна культура працівників Mukachevo.net

Політика щодо конфлікту інтересів

Mukachevo.net уникає будь-якого конфлікту інтересів, який може бути викликаний особистими причинами або сімейними обставинами наших співробітників. Штатний або позаштатний співробітник не може висловлювати свою власну позицію в підготовці матеріалу.

Політика щодо використання службового становища

Співробітники не можуть використовувати своє службове становище для отримання власної вигоди чи для вигоди інших.

Політика щодо використання соцмереж

Компанія вітає використання та наповнення співробітниками своїх приватних аккаунтів у соцмережах як для контакту з аудиторією, так і в приватному відношенні.

Зі свого боку інформація у постах у соцмережах не повинна містити дискримінацію людей за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками. Не допускається публікація матеріалів про розпалювання міжнаціональної або міжрелігійної ворожнечі, пропаганда насильства, а також виправдання та підтримка збройної агресії проти України.

Також на своїх власних сторінках співробітники висловлюють свою власну думку стосовно процесів і подій, які відбуваються у світі. Поширення позиції порталу у приватних аккаунтах має бути узгоджено з редакцією.

Інформаційні формати Mukachevo.net

Новини / Повідомлення

Оперативна інформація про події, які, на нашу думку, є важливі для читачів. Новини мають містити вичерпну інформацію про подію згідно з наявними наразі фактами. З обов’язковим додаванням фото, відео (за наявності) і вказівкою на джерело інформації.

Статті

Матеріал, підготовлений власним журналістом, у якому проводиться аналіз події/процесу, з публікацією експертних думок, коментарів. У статті можуть міститись інфографіки, фото, відеоматеріали, документи (за необхідності). Статті можуть бути експертними (з залученням фахівців у своїй галузі) і редакційними (представляють позицію редакції на важливі резонансі події). В окремих випадках авторам дозволяється використовувати псевдоніми (задля власної безпеки).

Інтерв’ю

Розмова журналістів з особою, яка представляє суспільний інтерес. У виборі спікерів для інтерв’ю редакція керується важливістю, актуальністю теми й особи для наших читачів. Ми не погоджуємо тексти (лише якщо це стосується перевірки фактажу) і залишаємо за собою право видалення з тексту інформації, яка принижує честь та гідність людини або ж такої, що не стосується теми інтерв’ю.

Дайджест

Матеріали можуть бути підготовлені журналістом іншої редакції у яких так само проводиться аналіз події/процесу, з публікацією експертних думок, коментарів. У ньому можуть міститись інфографіки, фото, відеоматеріали, документи (за необхідності).

Блоги / Авторські колонки / думки

Блоги авторів, з якими співпрацює і яким довіряє редакція. Редакція не несе відповідальність за зміст блогів та авторських колонок. Думка редакції може відрізнятися від авторської.

Інфографіка

Візуальне подання інформації, аналіз певних процесів та трендів.

Мультимедіа

Відео та фото з суспільно важливих подій на актуальні теми.

Взаємодія з аудиторією

Mukachevo.net працює для своїх читачів і постійно вдосконалюється, щоб задовольняти їх інформаційні потреби. У розділі контакти на головній сторінці сайту розміщена адреса електронної пошти, за якою можна зв'язатися з редакцією.

Взаємодія з рекламодавцями

Рекламні матеріали, які розміщуються на сайті можуть позначатися підписом "На правах реклами". За достовірність та зміст реклами відповідальність несе рекламодавець.

Взаємодія з блогерами

Ми самостійно ухвалюємо рішення про відкриття блогів на своєму сайті, керуючись як авторитетністю особи, так і суспільним інтересом до думок, що їх висвітлює автор.

Інформаційне партнерство

Mukachevo.net неодноразово виступав інформаційним партнером подій, які мають суспільний інтерес, цікаві нашій аудиторії та сприяють становленню і підтримці репутації нашого медіа.