
Отит - захворювання, яке супроводжується сильними болями в вусі, підвищенням температури тіла, загальною слабкістю.
Дитячий отит небезпечний тим, що несвоєчасне або неправильне лікування запалення може привести до ускладнень, що викликає часткову або повну втрату слуху. Уникнути неприємних наслідків допоможе дотримання профілактичних заходів і своєчасне звернення до фахівця при прояві перших симптомів захворювання.
Причини отиту
Отит може бути викликаний декількома факторами. Він з'являється при:
- переохолодженні - після перебування без шапки на вулиці в холодну погоду, тривалого перебування на вітрі, попадання холодної води в вухо;
- механічному пошкодженні - після попадання стороннього предмета в вушної прохід, сильного удару, невдалої чистки вуха;
- попаданні бактеріальної інфекції з глотки або носової порожнини в вухо.
Через те, що у дітей слухові труби ширше і коротше, інфекція по ним легше проникає з носоглотки в порожнину середнього вуха. Тому у маленьких пацієнтів ймовірність захворіти отитом більше, ніж у дорослих.
Які заходи профілактики можуть уберегти від захворювання
Щоб не допустити проблем з вухами, не можна ігнорувати заходи профілактики. Кілька простих правил допоможуть уберегти дитину від отиту.
Зміцнення імунітету.
Запалення вух у дітей є наслідком перенесених простудних захворювань. Щоб дитина менше хворів на ГРВІ та грип, рекомендується зміцнювати імунітет:
- включати в раціон більше овочів і фруктів;
- займатися загартовуванням;
- гуляти на свіжому повітрі.
Дотримання правил гігієни.
Необхідно навчити дитину правильно користуватися ватними паличками. Перед процедурою обов'язково мити руки. Слуховий канал потрібно чистити в області вушної раковини. Якщо засунути паличку далеко, то вона може пошкодити барабанну перетинку.
Уникнення переохолоджень.
Одягатися потрібно по погоді і не допускати замерзання. Тривале перебування на холоді може спровокувати застуда і збільшити ризик виникнення отиту. У пік епідемій грипу краще утриматися від відвідування людних місць.
Регулярне відвідування лікаря.
Необхідно регулярно проходити медичне обстеження і не допускати розвитку хвороб носоглотки і ротової порожнини: тонзиліту, синуситу, гаймориту, карієсу. При перших симптомах отиту потрібно починати лікування. У боротьбі з цією хворобою добре зарекомендував себе препарат «Отіпакс». Але перш ніж починати курс лікування, слід узгодити лікування з доктором.