40 митців з 4 країн взяли участь у пленері під Чорною горою (ФОТО)

6
0

Близько сорока художників зі Словаччини, Угорщини, Румунії та України стали учасниками міжнародної ротарійської програми «Тиса-тур», яка проводилася у першій половині останнього місяця літа.

 

Стартувала програма в румунському Марамуреш-Сиготі, а вже після обіду 5-го серпня катамарани з творчим десантом причалили до бази українського-угорського клубу водного туризму в урочищі «Виннички» під Чорною горою. Після дружньої вечері, знайомств і відпочинку митці провели день на пленері, замальовуючи неповторні краєвиди Тиси.
 
Організаторами акції від української сторони виступили ротарійські клуби «Ужгород» ( Олег Лукша) та «Ужгород-Скала» ( Ігор Фартушок), а мистецький контент разом із виноградівцем Олександром Шандором забезпечили ще кілька художників з обласного центру Закарпаття й Івано-Франківська. Окрім пленеру, у програмі цього міжнародного заходу була екскурсія до старовинного замку «Канків» та унікального персикового саду на Чорній горі.
 
Про важливість акції, яка, до речі, проводилася вперше, мала засвідчити особиста участь у ній губернатора дистрикту Україна-Польща-Білорусь Мирослава Гавриліва.
 
- Створені під час тижневого туру картини будуть реалізовані на аукціоні, а виручені кошти підуть на пропаганду чистого довкілля. Таким чином, -зазначив пан Гаврилів,- ротарійці прагнуть привернути увагу громадськості не тільки до збереження мальовничої природи, але й до проблем засмічення Тиси, як важливої водної артерії кількох сусідніх країн. Та якою б благородною не була мета «Тиса-туру», художники отримали чудову нагоду для творчого спілкування й дармового відпочинку за благодійні кошти ротарі-клубів.
 
На знімках:
  • намальовані під час пленеру у «Винничках» картини виноградівський художник Олександр Шандор передав ротарійцям;
  • губернатор дистрикту Україна-Польща-Білорусь Мирослав Гаврилів.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також