5 шляхів для виходу на ринок ЄС для українських підприємців

27
0

З економічної точки зору, ринок Європейського Союзу є дуже перспективним місцем для ведення та розвитку бізнесу.

І справді, об’єм у близько 500 мільйонів споживачів, що звикли до широкого асортименту продукції, високої якості та привітного сервісу приваблює підприємців не лише з України, але і усього світу. Проте увійти на ринок Євросоюзу не є простим завданням навіть для багатьох інших західних підприємців, наприклад із США чи Нової Зеландії. Європейський ринок – це дуже контрольована та регульована система, а тому брати у ній участь потребує певних зусиль, наполегливості та терпіння, особливо з боку підприємців з України.

Як же розпочати діяльність на ринку ЄС?

Попри доволі теплі та привітні стосунки між ЄС та Україною, багато аспектів все ще залишаються у дещо сповільненому стані. Так, не дивлячись на те, що у 2016 році Євросоюз зробив деякі процедури імпорту українських товарів та входу на ринок простішими для України, багато обмежень все ж залишилися. Наприклад, попри те, що ЄС в цілому спростив процедуру відкриття бізнесу українськими підприємцями на європейському ринку, такі обмеження, як квоти на ввіз товарів, не були скасовані повністю. До того ж, українське законодавство щодо імпорту та експорту і досі залишається основним бар’єром для українських підприємців, які мають намір виходити на ринок ЄС. Через високу складність та необхідність витрат ресурсів, українське експортне регулювання посідає досить низькі позиції у світових рейтингах.

Але, припустимо, що ви все ж таки стали одним із тих підприємців, яким вдалося пройти усю складну бюрократичну систему відкриття бізнесу в одній з європейських країн. Ви змогли отримати всі необхідні документи як з боку України, так і з боку ЄС і вже готові починати. Але що ж далі? Що варто знати для того, щоб почати діяти на ринку ЄС ефективно? Ось кілька пунктів, які необхідно мати на увазі перш ніж відкривати бізнес у країні Євросоюзу.

  • Майте чіткий план. Здавалося б, що цей пункт є очевидним, проте є він таким не для усіх, та багато підприємців віддають перевагу імпровізації. Але, враховуючи дещо вищий рівень якості життя у європейських країнах, а також більш високу вартість товарів та ресурсів, імпровізація є майже недопустимим варіантом у контексті відкриття бізнесу. Перш, ніж виходити на ринок ЄС, необхідно продумати усі найдрібніші деталі та усі можливі варіанти розвитку бізнесу. Усе, від витрат на необхідні матеріальні ресурси до перекладу документації та навіть плану виходу з ринку, має бути ретельно обміркованим.
  • Вивчіть законодавство країни, у якій маєте намір відкрити бізнес. Країни Євросоюзу дуже відповідально ставляться до своїх чинних законів, що стосуються бізнесу та адміністративної відповідальності. Саме тому потрапити у пригоду із європейськими законами чи, тим паче, їх порушенням, є дуже небезпечним, як для бізнесу, так і особисто для вас. Тому слід дуже пильно вивчити чинне законодавство країни та її законодавчу базу, аби мати повне уявлення про те, як треба тримати бізнес у цій країні та без проблем на легальному рівні.
  • Перекладайте та локалізуйте. Навіть якщо у вас є сильна онлайн присутність, ваш бізнес є революційним для контексту вашої цільової країни, все це не має жодного сенсу, якщо населення цієї країни вас не зрозуміє. Користуватися краще послугами професійних перекладачів, а такі платформи, як IsAccurate допоможуть вам обрати найкращого. Попри те, що мовний бар’єр все ж таки ще існує, є багато способів його обійти.
  • Націлюйтеся локально. Просто цілитися на країну загалом не має дуже багато сенсу, якщо ви хочете вийти на ринок іншої країни ефективно. Так, локальний вихід потребує багато часу та немало зусиль, проте це єдиний шлях для ефективного старту вашого бізнесу, а також його функціонування у перші декілька років. Цей метод вже давно практикується у світі завдяки порівняно низькій необхідності у великих витратах, адже треба задовольняти потреби меншої аудиторії. Проте саме цей метод часто дає найбільш влучний результат, що згодом дає змогу значно розширити бізнес та функціонувати в іншій країні повноцінно.
  • Виходьте онлайн. У світі, де буквально панує інтернет та велика кількість даних, виходити на ринок у будь-якій країні без онлайн присутності має мало сенсу. Для того, аби заявити про себе навіть у рідній країні, підприємці ледь не перш за все обмірковують способи виходу у віртуальний простір. Це може бути створення власного веб-сайту або хоча б веб-сторінки на вже існуючому популярному домені.

Висновок: Виходити на Євроринок необхідно обережно

Європейський Союз – це велика платформа великих можливостей, проте вийти на неї не так вже й просто, особливо для українських підприємців. Дуже часто вони можуть натрапляти на матеріальні, фінансові та законодавчі бар’єри, які заважають відкрити власний бізнес в іншій країні та відкривати для себе нові можливості. Проте, завдяки сучасним технологіям, наполегливості та сумлінній праці це все ж можливо і результат має дуже великий потенціал.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також