60 гарних птахів: Як закарпатець відкрив на Тячівщині фазанарій (ФОТО)

12
0

Міні-ферму фазанів можна знайти ?на околиці Буштина, в урочищі Малі Когутови, біля траси напроти вишківського повороту.

Хазяйнує тут Михайло Поковба, який вже давно мріяв розводити птахів. Михайло Михайлович розповідає tyachiv.com.ua, що колись його вразив фазанарій знайомого у Чехії, тому вже з 90-х років планував щось схоже.

Досвід такої роботи отримував на фермі в Чернівцях, саме туті придбав перші яйця птахів, а згодом виростив їх в спеціальному інкубаторі.

Михайло Поковба поставився до питання серйозно, він він побудував просторі вольєри де зараз проживають 60 граних фазанів різних порід: мисливські, румунські, золоті, срібні, а також цесарки.

На кожному вольєрі інформація про птаха, з якою можуть ознайомитись відвідувачі ферми.

Поки що, гостей не багато — друзі та знайомі, але з часом господар планує проводити екскурсії для школярів та туристів. Наразі, буштинець вирощує красенів-фазанів для власного задоволення. Хоча й потребує ця справа багато часу й зусиль, за птахами потрібно постійно доглядати і берегти від непроханих гостей з сусіднього лісу.

Михайло розповідає, що спочатку на ферму заходили лисиці, але після появи мисливської собаки вони никли. Тепер залітають дикі фазани, але, каже, це добре.

— Дехто спеціально відловлює самців диких фазанів для схрещування з домашніми. Це дуже корисно, бо у молодняка формується хороший імунітет, - розповідає Михайло Поковба.

Харчуються фазани, як і кури-бройлери, спеціальними кормами, зерном кукурудзи, пшениці, соняшника, дуже полюбляють колорадських жуків і конюшину. Тому найближчим часом буштинський фазаняр планує сіяти для підопічних улюблений харч.

У майбутніх планах розширення вольєру, щоб вирощувати більше птахів, а разом з ними і кролів.

У перспективі Михайло Поковба планує розширити господарство, щоб вирощувати більше птахів, а також кролів.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також