Про це свідчить опитування КМІС.
У лютому 2023 року для 87% опитаних українців жодні територіальні поступки для якнайшвидшого завершення війни не є припустимими. Лише 9% вважають, що для досягнення миру і збереження незалежності можна відмовитися від деяких територій.
У травні, липні, вересні і грудні 2022 року соціологи також ставили запитання щодо готовності до територіальних поступок. У грудні 2022 року 85% респондентів вважали поступки неприпустимими, однак різниця з поточним показником у межах статистичної похибки, тобто фактично змін не відбулося. Також у грудні минулого року стільки ж, скільки й зараз (8%) опитаних українців виступали за переговори та були готові відмовитися від певних територій.
Графік 1. З яким з цих тверджень щодо можливих компромісів для досягнення миру з Росією ви згодні в більшій мірі? (КМІС)
Також соціологи опублікували дані в регіональному вимірі. Зокрема, у всіх регіонах України абсолютна більшість респондентів виступають проти будь-яких територіальних поступок.
Серед жителів сходу 82% опитаних проти поступок, готові до поступок – лише 13%. Серед жителів півдня 86% респондентів проти поступок, готові до них – лише 9%. Соціологи зазначають, що порівняно з вереснем минулого року у всіх регіонах ситуація більш-менш стабільна.
Графік 2. Готовність до територіальних поступок у регіональному вимірі (КМІС)
«Загальна готовність до «важких компромісів» є важливим індикатором стійкості і готовності далі продовжувати боротьбу. Як можна бачити, українці і під кінець непростої зими зберігають згуртованість та бажання опиратися далі жорстокому агресорові», - заявили соціологи, додавши, що наразі будь-який план, де українцям буде «продаватися» «мир в обмін території» приречений на провал і несприйняття.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!