89% українців хочуть бачити Україну в складі НАТО

11
2

При цьому 18% вважають прийнятним відмовитися від вступу до союзу заради встановлення миру.

89% українців хочуть бачити Україну в складі НАТО. Такий крок підтримує абсолютна більшість як на Сході (79%), так і на Заході (93%). Про це стало відомо з опитування Київського міжнародного інституту соціології. Дослідження проводилося з 26 травня по 5 червня 2023 року.

Підтримка вступу до НАТО у 2023 році / Графік: КМІС
«Лише 18% українців вважають прийнятним відмовитися від вступу до НАТО заради встановлення миру, а для 76% така ціна є неприйнятною. У регіональному вимірі ми також бачимо консенсусний погляд: від 67% на Сході до 81% на Заході вважають таку поступку неприйнятною для встановлення миру», – ідеться в повідомленні.

Щодо безпекових гарантій, які пропонуються на заміну повноцінному членству в НАТО, думки українців у 2022 році розділилися майже порівну: 39% наполягали на лише вступу до НАТО, а 42% вважали прийнятним отримати замість цього «безпекові гарантії».

До травня 2023 року громадська думка помітно змінилася – до 58% зросла частка тих, хто наполягає саме на членстві в НАТО. Водночас до 29% знизилася частка тих, для кого прийнятними будуть «безпекові гарантії». У всіх регіонах України переважаюча більшість підтримує вступ до НАТО.

Коментарі

Н
НАшТО

То шо уураїнці хочуть нич не дає. А нато ци хоче бачити в складі Україну?

I
IQ=0

89% хоче у НАТО, а 11% хоче щоб корупція зникла. Якби було навпаки - то шанс вступити у НАТО був би більшим. А так нам скажуть: "яйця по 17грн у НАТО не закуповують...!!!"

Читайте також