Академічна відпустка в Україні - відпочинок або вимушений захід?

144
0

Академічна відпустка дозволяє взяти перерву під час здобуття вищої освіти. Які причини для такої «відпустки», як її взяти і правильно використовувати? Ми вивчили законодавство України і готові відповісти на ці та інші питання.

Це питання частково регулюється Законом України «Про професійну передвищу освіту» (ст.44) і Законом України «Про вищу освіту» (ст.46). Багато навчальних закладів самостійно регулюють порядок академічної відпустки, всі умови прописані в нормативних документах. У різних вузах можуть бути різні умовами, бажано відразу піти в деканат і уточнити.

Розглянемо причини, за якими можна взяти академвідпустку. Отже, ця можливість надається студентам денної та заочної форми навчання. Тобто, доступна кожному, хто отримує ступінь молодшого бакалавра, бакалавра, магістра, доктора філософії або доктора наук.

Причини отримання відпустки:

  • стан здоров'я;
  • сімейні обставини;
  • призов на строкову військову службу або втрата відстрочки;
  • вагітність, пологи;
  • догляд за дітьми до трьох років, в разі хвороби - до шести років;
  • інші серйозні обставини, які стосуються студента.

Тривалість відпустки

Близько року - найтриваліший період, який можна використовувати під академічну відпустку. При наявності серйозних причин можна продовжити ще до року. Що стосується догляду за дітьми: по досягненю дитини трьох років або шести потрібно вийти на навчання. Великий плюс - відпустку може взяти як батько, так і мати. Ми вважаємо, це дуже по-європейськи.

Зазвичай, під час отримання одної освіти студент може взяти академвідпустку один раз. Наприклад, раз - для отримання бакалавра, і другий -при отриманні магістра. Коли справа стосується особливо серйозних причин, наприклад, вагітності, пологів, стану здоров'я, то навчальний заклад може продовжити відпустку.

Необхідні документи

У деканаті факультету потрібно взяти список потрібних документів і зразок заяви. Додатково необхідно подати ректору пакет документів, які підтвердять право на відпустку, це:

  • довідки з поліклініки від лікарсько-консультативної комісії. Якщо такої немає - зі студентського медичного закладу;
  • підтвердження вагітності студентки з медустанови, яка обслуговує студентів;
  • завірені копії документів дитини, за яким батько або мати будуть доглядати до досягнення нею 3 або 6 років;
  • довідка з військкомату.

Якщо студенту пощастило, і він їде на стажування за кордон, то потрібно роздобути і надати про це довідку.

Як повернутися з такої відпустки?

Перебуваючи в академічній відпустці, необхідно за два тижні до його закінчення подати до свого навчального закладу заяву про повернення. Якщо студент «відпочивав» за станом здоров'я, то потрібно принести і довідку про можливість приступити до навчання. У разі, коли людина стажувалась або вчилась за кордоном - документ про завершення цього процесу. Загалом, необхідно довести, що причин перебувати далі в відпустці немає. По поверненню студенту доведеться «вливатися» в графік і здавати багато робіт, в написанні творів допоможе ресурс https://payforessay.net/. Якщо студент не повернеться до навчального закладу після закінчення терміну, його відрахують.

Отже, перерва в навчальному процесі - це не примха, а потреба. Іноді вона продиктована сімейними обставинами, іноді - станом здоров'я та іншими причинами. Як би не було, важливо виконати всі бюрократичні вимоги, зі спокійною душею взяти «відгул» і потім, знову з довідками, повернутися в свій вуз.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також