Питання отримання енергії з відновлювальних джерел з року в рік набирає дедалі більшої актуальності. Зокрема, це стосується і України, де даний процес хоча і знаходиться на стадії розвитку, проте вже створені практично всі передумови для ефективного впровадження альтернативної енергетики.
Зараз в Україні доступно декілька джерел альтернативної енергії, з них можна виокремити сонячну та вітрову, котрі є оптимальними варіантами для отримання енергії альтернативним шляхом, особливо, коли мова йде про отримання з цього доходу або ж забезпечення електроенергією підприємства чи будь-якого іншого комерційного об’єкта.
Ключові переваги сонячних електростанцій
В розвинених країнах альтернативна енергетика, зокрема, сонячна, активно використовується як в комерційних, так і в приватних цілях. На щастя, в Україні дана технологія теж запроваджується і щороку показник загальної потужності сонячних електростанцій хоча і дещо повільно, але все ж зростає.
Хоча впровадження технології СЕС і передбачає значні фінансові вкладення, проте такий спосіб отримання електроенергії має низку переваг:
- Безшумна робота;
- Термін експлуатації сонячних елементів складає десятки років;
- Можливість отримати так званий «зелений тариф»;
- Окупається вже за 5-6 років.
Якщо розглядати СЕС як бізнес, наразі це один з найкращих способів отримувати стабільний дохід від продажу електроенергії за «зеленим тарифом». До речі, інжинірингова компанія Вема Захід вже понад вісімнадцять років активно займається проєктуванням та монтажем систем зовнішнього та внутрішнього електропостачання, обслуговуванням електроустановок та будівництвом сонячних та вітрових електростанцій, з подальшим підключенням «зеленого тарифу». Якщо ви маєте на меті заробляти на альтернативній енергетиці, «Вема Захід» допоможе організувати Ваш бізнес, зробити його максимально ефективним та рентабельним.
«Плюси» вітрових електростанцій
Не меншою популярністю користуються і вітрові електростанції, котрі виробляють електроенергію завдяки енергії вітру. Серед ключових переваг варто виокремити:
- Повну автономність;
- ВЕС не завдають ніякої шкоди довкіллю;
- Можливість монтувати вітрові установки навіть у важкодоступних місцях;
- Не потребують значної площі та вписуються практично в будь-який ландшафт.
Як підкорити ринок альтернативної енергетики
Реалізація бізнес-проєкту в сфері альтернативної енергетики передбачає декілька етапів, у тому числі аудит, створення концепції та бізнес-плану, а також роботи з проєктування та монтажу об’єктів СЕС чи ВЕС, отримання ліцензії та укладення договору щодо збуту виробленої електроенергії.
Аудит
Даний етап передбачає, перш за все, детальне вивчення питання альтернативної енергетики, зокрема, вітчизняне законодавство, різноманітну документацію, місце встановлення мережі СЕС чи ВЕС, загальний потенціал ДВЕ, а також аналіз та вибір необхідного обладнання, що, власне, і вироблятиме електроенергію.
Концепція
На цьому етапі розглядають всі можливі сценарії втілення проєкту, у тому числі його економічну та технічну сторону. Крім того, беруться до уваги всі можливі ризики. Оцінюються ринки збуту електроенергії та визначаються оптимальні шляхи реалізації проєкту.
Бізнес-план
Один з важливих етапів, що має на меті залучення грошових інвестицій для реалізації проєкту та розрахунок тарифів на виробництво електроенергії з ДВЕ.
Розробка проєкту та монтаж електромереж
Етап передбачає пошук підприємства, що займається розробкою проєктної документації, після чого виконує всі будівельно-монтажні роботи. Затим зведений об’єкт вводиться в експлуатацію.
Отримання ліцензії
На даному етапі передбачається отримання ліцензії в НКРЕКП на виробництво електроенергії, а також встановлюються тарифи, зокрема, підключається «зелений тариф» (до речі, зараз він є одним з найвищих у Європі).
Збут виробленої електричної енергії
Замало просто виробляти електричну енергію з альтернативних джерел, потрібно ще її й продати, аби мат з того дохід. А тому на даному етапі укладається договір з державним підприємством «Енергоринок», котре є гуртовим покупцем (а далі і продавцем) виробленої різними методами електричної енергії.
Виготовлення електроенергії з альтернативних джерел – є хорошою можливістю отримувати стабільний дохід. Для цього в Україні створені практично всі необхідні умови. Головне – поставити перед собою чіткі цілі і впевнено рухатися шляхом їх реалізації.