АМКУ визнав, що держбанки не зможуть забезпечити якісну виплату зарплат бюджетникам

17
0

Як йдеться у листі АМКУ, в Україні немає об'єктивних причин для монополізації банківського обслуговування держсектора, а лобіювання цього питання в уряді керівництвом "Ощадбанку" є проявом недобросовісної економічної конкуренції.

Антимонопольний комітет України звернувся до уряду з вимогою забезпечити дотримання чинного законодавства про захист економічної конкуренції на ринку банківського обслуговування держпідприємств і їхніх співробітників. Як йдеться у листі, підписаному державним уповноваженим Комітету Сергієм Шершуном, ряд дій уряду, спрямованих на примусове переведення бюджетників у державні банки, не тільки суперечать Закону, але й можуть створити перешкоди для вільного доступу людей до особистих засобам.

За результатами розслідування Антимонопольного комітету, прийняті Кабінетом міністрів України протокольні рішення про переведення держпідприємств і їхніх співробітників на обслуговування з комерційних у державні банки були прийняті не в силу об'єктивних причин, а на основі клопотання керівництва "Ощадбанку".

При цьому, за даними Антимонопольного комітету, всім державним банкам належить тільки 8% від діючих на українському ринку банкоматів, в той час як зняття готівки в банкоматній мережі є домінуючою (більше 90%) банківською операцією серед власників зарплатних карт. Таким чином, у разі переведення бюджетників на отримання зарплати за картками державних банків, співробітники держпідприємств і бюджетних організацій будуть змушені користуватися послугами зняття готівки по іншим тарифам, ніж в держбанках.

Також АМКУ нагадує, що сьогодні в Україні законне право обслуговувати співробітників державних і бюджетних організацій мають 60 вітчизняних банків, у тому числі і три державні банки.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також