Чинний чемпіон світу з добового бігу встановив нові рекорди України на дистанціях 12 годин та 100 миль, а також здобув перемогу в міжнародному турнірі 24hrs Sittard із результатом 268 кілометрів.
Закарпатець Андрій Ткачук здобув перемогу на міжнародному турнірі з добового бігу 24hrs Sittard у Нідерландах та встановив нові національні рекорди на дистанціях 100 миль і 12-годинного бігу. Про успіх українського спортсмена повідомило видання «Жорстка атлетика».
Міжнародний ультрамарафон проходив 9–10 травня у місті Сіттард та мав срібний статус Міжнародної асоціації ультрамарафонців (IAU). Змагання проводилися на кільцевій асфальтованій трасі довжиною 1479 метрів.
Андрій Ткачук стартував у статусі чинного чемпіона світу з добового бігу та від початку дистанції утримував лідерство. За перші 12 годин спортсмен подолав 165,6 кілометра, встановивши новий рекорд України. Попереднє національне досягнення також належало йому — 160,5 км.
Крім того, закарпатець оновив рекорд України на дистанції 100 миль (160,9 км), показавши результат 11 годин 38 хвилин 58 секунд. Про нове досягнення спортсмен повідомив у соцмережах.
За підсумками 24-годинного забігу Андрій Ткачук подолав 268 кілометрів та здобув перемогу в загальному заліку. Друге місце посів представник Ізраїлю Рой Єгуда з результатом 247 км, третім фінішував бельгієць Баво Лаурейнс, який подолав 246 км.
Наразі Андрій Ткачук є володарем усіх чоловічих рекордів України з ультрабігу:
— 12 годин — 165,6 км
— 24 години — 295,363 км
— 48 годин — 435,446 км
40-річний спортсмен спеціалізується на ультрамарафонських дистанціях та трейловому бігу. Він є чинним чемпіоном світу 2025 року з добового бігу та очолює світовий рейтинг у цій дисципліні. Також Андрій Ткачук є учасником російсько-української війни та служив у складі батальйону «Січ».