Використовуючи різні деревопохідних матеріали в процесі будівництва, обов'язково слід їх обробляти попередньо захисним засобом, запобігаючи таким чином розвиток гнильних процесів, а також зараження комахами і всілякими біологічними бактеріями.
Антисептик для дерева, відгуки про який мають стабільний позитивний характер, не витратить багато часу для його нанесення і істотних фінансових витрат, до того ж вчасно обробивши даним препаратом деревину, можна не турбуватися про декоративних і технічних показників протягом тривалого часу. Подібна просочення для дерева являє собою спеціальне хімічне засіб, який може випускатися в рідкому або сухому вигляді, і наноситися на внутрішній або зовнішній поверхні. Особливо важливий антисептик для дерева, яке експлуатується в умовах підвищеної вологості, а також при впливі регулярних кліматичних опадів.
Купити просочення для дерева з лояльною вартості пропонує торгова марка оксиду, в асортименті якої присутні не тільки препарати проти паразитуючих комах і грибка, але і антипірени, що забезпечують ефективний захист дерев'яних поверхонь від загоряння. Ознайомитися з якісною продукцією відомих брендів можна на інтернет ресурсі, перейшовши за посиланням: https://oxidom.com/otdelochnye-materialy/drevesina/
Головні функції антисептичних препаратів
Профілактичні препарати наносяться на початковій стадії будівельних робіт, коли купуються пиломатеріали. Після обробки антисептичними складами деревина може в подальшому ґрунтуватися, фарбуватися або лакувати.
Засоби, що виконують лікувальну дію, є більш потужними і здатні знищувати будь-які види бактерій і комах, включаючи їх личинок, забезпечуючи більш якісну і надійну перепону їх подальшому розвитку.
Варто врахувати, що купуючи антисептик для дерева для внутрішньої обробки, він повинен бути мінімально токсичним, а для нанесення на зовнішні поверхні максимально стійким до атмосферного впливу і вологи.
Види антисептичних складів
Залежно від змісту певних компонентів в антисептичних препаратах, існують такі основні різновиди:
- Просочення на водній основі переважно наносяться з метою профілактики на дерев'яні поверхні, які не будуть в майбутньому контактувати з водою. Після нанесення якого препарату необхідно деякий час деревині просохнути, після чого відбувається обробка лакофарбовими складами.
- Масляні антисептики є оптимальним вибором для підвищеного рівня вологості, проте мінусом таких препаратів є вразливість до займання, тривалий час висихання і можливість фарбування деревної структури в певний відтінок.
- Антисептичні препарати, виготовлені на органічних розчинниках, здатні забезпечити хороші гідрофобні характеристики і високу ступінь адгезії, утворюючи тонкий шар на внутрішніх і зовнішніх дерев'яних поверхнях.
- Можливий вибір комбінованих засобів, що поєднує в собі можливість захисту від комах-шкідників, біологічних мікроорганізмів і паралельно від займання.
Правила вибору
Для правильного вибору антисептичний складу необхідно врахувати кілька певних факторів, до яких відносяться:
- Внутрішнє або зовнішнє застосування. У першому випадку утворюється незначний шар, що не дозволяє активним компонентам вивітрюватися надалі. Подібні препарати мають гарну стійкість і не потребують регулярного оновлення.
- Препарати другої групи є більш стійкими до морозів, ультрафіолетового випромінювання і іншим фактором агресивного зовнішнього середовища.
- Залежно від ступеня просочування, препарати можуть мати різні властивості. Деякі склади можуть глибоко проникати в деревні пори, в той час як інші легко вимиватися, особливо коли обробляється тверда деревина.
Способи нанесення також відрізняються. Наприклад, для поверхневого нанесення досить скористатися пензлем або пульверизатором. Для більш якісного просочування рекомендується занурювати вироби в ємності з готовим розчином, де протягом певного часу вони витримуються, після чого висихають і піддаються подальшій обробці фінішними матеріалами.