Після того, як прем'єр-міністр Микола Азаров пригрозив закривати аптеки, які не продають задешево "соціальні ліки", у великих містах почали з'являтись так звані аптеки-дискаунтери (аптеки низьких цін).
Проте все виявилось не так красиво, як здавалось на перший погляд: за вивісками про низькі ціни ховаються ті самі ліки за тими ж цінами, що й в інших торгових точках.
Власники таких торгових точок користуються тим, що сьогодні тільки кожен десятий хворий хронічними болячками насправді контролює ціну своїх ліків. І лише кожен 16-й, коли приходить у аптеку, знає вартість необхідних препаратів. Це дає можливість аптекам "низьких цін" маніпулювати своєю ціновою політикою і одночасно прибирати конкурентів.
Не дивно, що аптечні мережі, які протягом останніх років робили ставку на хороший асортимент ліків і високий рівень обслуговування клієнтів, в кінці кінців відмовляються від колишніх принципів і приймаються активно розвивати власні дискаунтери.
Стало традицією, коли за якісною консультацією покупці приходять в аптеку до професіоналів, а набувають ліки у конкурента через дорогу. Тому що ціна там трохи нижче. Така ситуація змушує весь фармроздріб змінювати стратегію і тактику поведінки на ринку.