Захворювання і травми суглобів є одвічною проблемою для багатьох поколінь людей в усіх куточках земної кулі.
Що ще так отруює життя, як постійний ниючий біль в коліні або неприємний болючий хрускіт в області плечового суглоба? Для боротьби з подібними неприємностями виникли дві медичні області, нині всім відомі як ортопедія і травматологія. І кожна з них має свої методи і інструменти, здатні вирішувати суглобові проблеми.
Як правило, робота ортопеда-травматолога при зверненні до нього пацієнта з проблемою суглобів включає діагностику та подальше лікування. Обидві процедури проводяться окремо одна від одної. Але є сучасний хірургічний метод, що дозволяє одночасно досліджувати проблему зсередини і здійснювати лікування суглобових ушкоджень. Цей метод має назву – артроскопія, детальніше – на https://arthroscopy.kiev.ua/ua/artroskopija-plechevogo-sustava.html. Він об'єднує в собі все краще, що придумала людина в даній медичній галузі.
Суть методу
Операції на суглобах часто довго заживають, що лише затягує процес реабілітації. У методі артроскопії закладений принцип полегщеної хірургії. Дана операція носить закритий характер з мінімальним пошкодженням тканин.
Інструментом є артроскоп - компактний прилад невеликого діаметра, оснащений високоточною камерою і освітлювальним пристроєм. Артроскоп вводиться в суглобову область через маленький прокол. Перебуваючи всередині суглоба, прилад використовується для надточної діагностики та лікування.
Все що показує пристрій, виводиться на екран монітора. В результаті ортопед бачить точну картину пошкодження. Також за допомогою артроскопа лікар може проводити оперативні маніпуляції лікувального характеру, включаючи відновлення і видалення пошкоджених тканин. Відновлення може включати навіть пластику з заміною зв'язок.
Переваги артроскопії
Будучи методом інструментальної діагностики та мікрохірургії, артроскопія має ряд незаперечних переваг при порівнянні з традиційним хірургічним втручанням. Серед цих переваг:
- дуже висока точність діагностики;
- майже непомітний косметичний ефект від операції;
- немає потреби в накладенні гіпсу;
- мінімальне пошкодження навколосуглобових тканин;
- швидке післяопераційне відновлення і загоєння.
В кінцевому підсумку артроскопія як метод лікування травм і захворювань суглобів дозволяє вирішувати подібні проблеми з мінімальними втратами і максимальним корисним ефектом. Якщо на післяопераційне відновлення зазвичай потрібно близько 5-7 днів лікарняного стаціонару, то у випадку з використанням артроскопа можна вирішити все протягом дня-двох.
Коли може знадобитися артроскопія?
Використання артроскопа як інструменту діагностики і лікування має досить широкий діапазон в світі суглобових недуг. Серед показань до використання даного методу:
- травми менісків, передньої і задньої хрестоподібних зв'язок, манжети плечового суглоба;
- звичні вивихи плеча і надколінка;
- артрози і артрити з деформацією;
- нестабільність суглобів і дефекти їх поверхні;
- хрящові хондроми;
- посттравматичні запалення суглобів.
Будь-яка з перерахованих проблем є причиною звернутися в клініку, яка використовує в своїй практиці метод артроскопії.