Артишок: користь та застосування

220
0

Дієтичний препарат, делікатес. Їстівна квітка здоров'я, екзотична і приголомшлива на вигляд.

Цінується за високий вміст білка інуліну. У їжу використовують м'ясисті суцвіття. Більш популярний у Європі, ніж у Росії. В Італії взагалі є вуличною їжею, яку готують прямо на вуличних жаровнях. Його можна відварювати, але не можна консервувати. В Україні купити артишок давно не є проблемою.

Історія Цей заморський продукт має дуже незвичайні властивості. У Стародавньому Римі їм лікували печінку. Знахарі вирішували проблеми з жовчю, сік артишоку втирали для росту волосся, лікували цингу та позбавлялися запаху з рота. Думали, що якщо є разом із кашею, то народяться сини. Їм лікували віруси, збільшували імунітет. Позбавлялися гепатитів, екзем, псоріазу. Для дітей готували ліки від стоматиту та молочниці. Із соку артишоку можна приготувати настойку та використовувати за потреби.

Кулінарія Це квітка сімейства та різновиди айстри. Привіз його Петро в Росію зі своїх мандрівок і з того часу не сідав обідати без нього. Він так намагався лікувати своє тяжке захворювання сечовивідної системи.

Страви з артишоку – це вишукана та витончена їжа за своїми якостями. Має приємний смак та відома своєю користю для здоров'я. Людина весь час перебуває у вічному пошуку та прагненні до ідеалу та незвичайного навіть у своїй тарілці. Артишок допоможе привнести нотку пікантності у повсякденній порції овочів та м'яса.

Верхню частину квітки відрізають і не вживають у їжу. Корінець потрібно очистити і прибрати жорсткі нижні листочки, вирізати середину - квітку. Їдять саме суцвіття, його треба попередньо опустити у воду з лимоном, тому що в артишоку багато вітаміну С, і він може некрасиво потемніти. Далі можна гасити, смажити і взагалі, артишок дозволяє експериментувати на кухні. Невеликі плоди можна вживати одночасно, без теплової обробки. Занадто великі квітки краще взагалі не використовувати.

У В'єтнамі готують чай із артишоку, в Італії також використовують для напоїв.

Склад:

  • мікроелементи, що позитивно впливають на всі системи організму;
  • бетакаротин;
  • вітаміни В1, В2, В6, В9 та В12;
  • фолієва, аскорбінова кислота;
  • вітаміни К та Е;
  • мікроелементи фосфор, селен, магній та калій;
  • мідь, залізо, натрій та цинк;
  • білок інулін.

100 грам готового продукту містять мінімум повільних калорій, які насичують енергією і не відкладаються в небажаних місцях, сприяє проходженню їжі травним трактом, є сечогінним та жовчогінним препаратом.

Протипоказання Може бути шкідливим в окремих випадках. Не можна вагітним та дітям дошкільного віку, хворим з гіпотонією та проблемами з нирками через його розріджуючі властивості.

Протипоказаний при закупорці жовчних шляхів. Артишок сприяє виділенню жовчі, що за абсолютно здорового організму добре. Жовч сприяє обміну та переробці продуктів у кишечнику. Надмірна кількість жовчі веде до загострення захворювання.

Загальними правилами всім до вживання залишається «Все, що багато, нерозсудливо».

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також