Астрономи, які працюють із зондом "Кассіні", вперше отримали дані про осінні зміни атмосфери супутника Сатурна Титану. Як виявилося, вчені недооцінили товщину атмосфери як мінімум на 150 кілометрів. Короткий виклад статті наводиться на сайті Брістольського університету.
Атмосферні явища на Титані становлять для вчених значний інтерес, оскільки на даний момент в Сонячній системі відомо всього 4 тіла з повноцінною атмосферою - крім Титану це Марс, Венера і Земля. На Титані також є власний кругообіг води в природі, аналогічний земному, в якому роль води грає метан з домішкою етана. Нічого подібного про інших тілах, відмінних від Землі, невідомо.
У рамках нової роботи вчені спостерігали атмосферу Титану в інфрачервоному діапазоні. В результаті їм вдалося встановити, що настання осені, яка приходить на сатурнианский супутник раз на 30 років (саме стільки йде у Сатурна на повний оборот навколо Сонця) і недоступна для спостереження з Землі, супроводжується серйозними змінами в атмосфері.
Процеси, про які йде мова, відбуваються на висотах до 600 кілометрів. Це означає, що вчені недооцінювали протяжність атмосфери щонайменш на чверть - до недавнього часу вважалося, що нічого істотного на висотах понад 450 кілометрів не відбувається.
"Ми чекали, що з настанням осені концентрації деяких газів в атмосфері зміняться, але ми не очікували, що ці зміни настільки масштабні. Зміст деяких речовин в атмосфері виріс на три порядку всього за кілька місяців. Особливо примітно, що ці процеси відбувалися на висотах понад 450 кілометрів, набагато вище, ніж ми очікували", - наводить Брістольський університет слова одного з авторів роботи доктора Ремко де Кока.