Автокефалія Української церкви: В Стамбулі відбудеться підписання Томосу про Автокефалію ПЦУ (ВІДЕО)

7
6

Урочисте підписання Томосу пройде в храмі святого Георгія в Стамбулі. Вже завтра, під час урочистого богослужіння, Томос вручать предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію.

Томос підпишуть сьогодні на Фанарі в резиденції Вселенського патріарха в Стамбулі в присутності Президента України, Голови Верховної ради України та численного духовенства.

В Томосі буде проголошено незалежність Православної Церкви України. Нова церква займе 15 місце в диптиху (списку) помісних Православних Церков світу., після Православної церкви Чеських земель і Словаччини.

Пропонуємо пряму трансляцію церемонії підписання Томосу про автокефалії Православної церкви України.


Текст Томосу про надання автокефалії Православній церкві України каліграфічно оформив на пергаменті ієромонах Лука, іконописець і каліграф з грецької гори Афон.

А вже завтра, 6 січня після божественної літургії документ про автокефалію вручать митрополиту ПЦУ Епіфанію.

Під час різдвяного богослужіння 7 січня у Софії Київській буде виставлено для загального огляду Томос про надання українській церкві автокефалії.

Нагадаємо, представники трьох українських церков різних патріархатів зібралися 15 грудня в Києві для об'єднання в єдину автокефальну Православну Церкву України.

Собор українських єпископів обрав нового предстоятеля, ним став митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній (Думенко), який до цього часу був патріаршим намісником УПЦ КП.

Раніше Mukachevo.net вже повідомляло, що 29 листопада Україна отримала статут єдиної української церкви, а 5 грудня Президент оголосив що об'єднавчий собор відбудеться 15 грудня у соборі Святої Софії у Києві.

Варто зазначити, що ще весною цього року Президент України звернувся разом із єпископами різних церков до Константинопольського патріарха надати Томос про автокефалію Українській церкві.

Пізніше, у Вселенській патріархії заявили, що звернення Порошенка було прийняте. 11 жовтня, під час засідання у Стамбулі, Синод Константинопольського патріархату підтвердив рішення надати автокефалію Українській Церкві. Також Вселенський патріархат повернув в канонічний стан глав УАПЦ Макарія і УПЦ КП Філарета.

У відповідь на "зазіхання на свою канонічну територію" РПЦ 15 жовтня, на засідання Синоду у Мінську, ухвалила рішення про повне припинення євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом.

Коментарі

ДМ
До місного

АМІНЬ!

1
11,28

Шановний,ви проти Афону,ви зглузду зїхали.До речі там ніколи не було комуністичного духу.І країна,у якій багато,дуже багато статуй леніна,яка поклоняється мощам іліча,не має морального права щось коментувати.

6
65523

Автофекалія ??? перший раз чую ...

М
Місний

до Закарпатець Ти верховинець неграмотний, добре раз учитай церковну історію. Нигда мацкалі не правили церквов а на Закарпатті тим більше, бо туй бола переважна більшість грекокатоликів, які і типир подчинявутся напряму Римові і до Львова нич немавуть, а православна церква бола Сербська доки не прийшли сюда комуняки, туй мацкалями нигда не воняло.

1
123

не мацкалям дале служити, лігати под моцкаля? А типирь самі собі. Чому маємо служити руським попам? Усьо стало на своє місто.

З
Закарпатець

Ці ющенки з порошенками зрадять всіх , лягши під греків. Митрополія автокефальна то не автокефалія, вони продали Україну ( хотіли б) грекам.

Читайте також