Автокефалія Української церкви: Відома дата об'єднавчого собору

9
0

Собор православних єпископів України, на якому мають оголосити про створення єдиної Української православної церкви та обрати її предстоятеля, відбудеться 22 листопада.

Про це розповів в ефірі одного з українських каналів, колишній прес-секретар предстоятеля УПЦ МП протоієрей Георгій Коваленко.

— Ми в перехідному періоді. Московський патріархат визначився і в цілому, і в Україні. Варто почекати. Обіцяють 22 листопада об’єднавчий собор. Згідно церковних правил і традицій, будь-яке рішення священноначалля має бути рецепійоване, прийняте або не прийняте у тому числі духовенством і вірними, – сказав Коваленко.

Отець Георгій також впевнений, що всі помісні церкви будуть намагатися зробити все, щоб цей конфлікт не виріс на загальносвітовий рівень, тому підтримуватимуть стосунки і з Москвою, і з Константинополем.

За повідомленнями ЗМІ, завтра до України прибуде представник Константинополя, митрополит Гальський Еммануїл, який і буде головувати на Соборі єпископів.

Нагадаємо, що Синод Константинопольського патріархату , 11 жовтня, підтвердив рішення надати Автокефалію українській Церкві. Томос мають вручити новому Предстоятелю після об'єднання церков.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також