
Культурні рослини потребують вологи, але у дачників не завжди є час на своєчасний полив. Незамінним помічником для садівників, які не можуть регулярно відвідувати садову ділянку, є автоматичний полив.
Це зручне рішення, яке буде працювати відповідно до заданої програми зрошення прилеглої території. При цьому, існують різні моделі таких пристроїв.
Принципи роботи автоматичного поливу
Автоматичний полив – це система, що забезпечує рівномірний полив конкретної території. Комплекс пристроїв включає в себе труби, клапани, зрошувачі, насос і систему управління. Відповідає за роботу автополиву контролер. У нього закладається певна програма, яка виставляє час, інтенсивність, тривалість, поливу.
Для дачників, які не можуть регулярно бувати на садовій ділянці, система автополиву є відмінним рішенням проблеми. Але це не єдина її перевага. Також хочеться виділити:
- Економічність. Вода подається дозовано і в разі потреби.
- Скорочення трудовитрат. Людина звільняється від процесу поливу.
- Захист від хвороб. Вода подається безпосередньо до коріння рослин, а не зверху. Адже застій вологи на поверхні Землі може провокувати ряд захворювань рослин.
- Збереження кореневої системи. Вода не розмиває грунт.
- Чистота в теплицях і парниках. Вода не розбризкується, не потрапляє на стінки теплиць і на прилеглу до грядок територію: на паркан, альтанку, лавочки і т. п.
- Контроль за процесом. Власники розумної системи поливу можуть запрограмувати цикли.
- Полив тільки в посуху. Якщо йде дощ або температура опустилася нижче певної позначки, то датчики погоди відключають запланований полив.
- Довговічність. Системи автоматичного поливу роблять з міцних якісних матеріалів, тому вони служать довго.
Також, використовуючи такі системи, вам не доведеться ходити зі шлангом по всій садовій ділянці. Це особливо актуально, якщо у вас там присутній ландшафтний дизайн, який може бути наступних видів:
- Середземноморський. Пишні субтропічні рослини, струмки, фонтани, морська галька, амфори.
- Хай-тек. Матеріали: скло, пластик, метал. Оригінальні аксесуари і незвичайної форми рослини. Рослини в контейнерах або вазах, щоб догляд за ними були мінімальним.
- Еко-стиль. Максимально природний. Мінімум втручання в ландшафт.
- Мінімалізм. Простий, лаконічний стиль, мінімум деталей. Підходить для маленької ділянки.
- Японський. Камені, вода, рослини, сухі струмки. Стримана колірна гамма.
При облаштуванні ділянки можна комбінувати стилі, створюючи свій неповторний вигляд, а автоматичний полив може все це лише доповнювати і прикрашати!