Балога озвучив цивілізований сценарій розлучення з Донбасом і перерахував його переваги

8
0

Народний депутат продовжує наголошувати на необхідності всеукраїнського референдуму щодо статусу східних областей України.

- Путін відводить війська, Україна непублічно домовляється з сепаратистами про розмежування. Про що це свідчить:

1. Суспільство поставлять перед фактом про створення Абхазії, чи Придністров’я в рамках державних кордонів України.

Хоча, нам не потрібні території, які формально належать нам, а реально – ми їх не контролюємо і через них не зможемо рухатися в Європу.

2. Київ дає добро на кримський сценарій на Донбасі, який може бути реалізований уже 9 листопада, - зауважив Віктор Балога. - Хоча, якщо ми розлучаємося, то для цього є більш дієвий і цивілізований спосіб. А саме – всеукраїнський референдум.

- Щоправда, є ще один метод зриву такого сценарію – силовий. Але, мілітарні методи себе вичерпали. Однієї віри у наші Збройні Сили і патріотизму, на жаль, виявилося недостатньо, для того, щоб протистояти одній із найсильніших армій світу. Збройні Сили України свідомо розвалювалися багато років і були добиті Януковичем. Можна, звичайно, продовжити класти у боях кращих синів України, але результат буде приблизно таким же, - додав він.

- Особисто я, був і залишаюся прихильником цивілізованого розлучення з Донбасом через всеукраїнський референдум, - підкреслив Віктор Балога.

І такий сценарій, на його думку, має ряд беззаперечних переваг:

1. Це серйозне зменшення ризику війни в сусідніх регіонах, адже зникають підстави для конфлікту.

2. Ми отримуємо повноцінне припинення бойових дій. Бо сьогодні вбивають щодня, не дивлячись на умовне перемир’я.

3. І найголовніше - ми отримуємо безпеку для кількох мільйонів громадян України, які проживають в районі АТО і у прифронтових зонах. А цих людей також вбивають щодня.

4. Цивілізоване розлучення залишає нам можливість цивілізованого повернення Донбасу в майбутньому.

- Санкції зроблять свою справу. Не зараз, через рік-два. Кілька років життя в реаліях бандитизму і «русского мира» протверезять голови людей краще, ніж десятиліття агітації і пропаганди. Після повалення путінського режиму, нам уже не доведеться завойовувати Донбас - попросяться самі, так само через референдум. Але тоді уже ми будемо вирішувати – потрібно нам це, чи ні, - підсумував Віктор Балога.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також