
Банківські кредити в Україні доступні не лише компаніям, а й фізичним особам. Причому ви можете отримати в борг від банку солідну суму із шістьма нулями.
Так, для цього потрібно підтвердити свою платоспроможність, надавши довідку про стабільно високий прибуток. Але вам не потрібні поручителі.
Кому та на яких умовах дають гроші українські банки? Давайте розумітися.
Вимоги до позичальника
Громадяни України можуть звернутися до банку для видачі кредиту готівкою. І кожна фінансова установа встановлює власні вимоги до заявника, його віку та фінансового стану.
Зокрема, за умовами кредитування в Райффайзен Банку, куди ми звернулися за коментарем, кредити фізичним особам надають після досягнення 23-річного віку. Оцінка кредитоспроможності проводиться з розміру щомісячного доходу. Але й із доходом до 15 000 гривень на місяць можна розраховувати на позику.
Умови споживчого кредитування
Основні умови (термін погашення та процентна ставка) прописуються у кредитному договорі. Тому позичальник, підписуючи папери, з точністю до копійки знає суму, яку повертатиме банку. Також у договорі прописують схему та періодичність погашення боргу, розмір неустойки. Жодних прихованих платежів та комісій.
Термін дії кредитного договору може бути як кілька місяців, і кілька років, протягом яких позичальник зобов'язаний вносити щомісячні платежі. Для порівняння: мікрофінансові організації кредитують населення на дуже короткий термін – до місяця.
Про які суми йдеться
Апріорі банк кредитує фізособу на набагато більшу суму, ніж пропонують МФО. В окремих випадках може йтися навіть про сотні тисяч. Сама мета кредитування не має значення. Головне, щоб гроші витрачалися на задоволення особистих потреб. Іншими словами, використовувати ці кошти для підприємницької та професійної діяльності (тобто для отримання прибутку) заборонено.
Кредитний ліміт на банківській карті
Спрощеніший спосіб отримати гроші в кредит - взяти кредитку в банку з потрібним кредитним лімітом. Для її оформлення не потрібно жодних документів - тільки паспорт та ІПН. Таку картку можна використовувати як дебетову (для зарахування коштів), і знімати з неї гроші в мінус у межах кредитного ліміту.
Перевага кредитки полягає в тому, що протягом пільгового періоду власник картки користується кредитними грошима без відсотків. Тривалість пільгового періоду кожного банку різна - до 100 днів. Але якщо позичальник не встигає сплатити борг цілком, на залишок заборгованості набігає процентна ставка. А це понад 40% річних.
Таким чином, щоб уникнути великої переплати, погашайте борг своєчасно, поповнюючи картку до досягнення позитивного балансу. І уважно читайте перед підписанням договірний документ, особливо ту частину, де написано дрібним шрифтом.