Басейн УжНУ - нове місце для занять спортом в Ужгороді (ФОТО)

26
0

Після літнього періоду зацікавленість до закритих басейнів значно зростає. Одним із найкращих таких об’єктів у місті є спортивна водна споруда Ужгородського національного університету. Про її роботу, можливості та перспективи ми поговорили з деканом факультету здоров'я Оленою Дуло та завідувачем басейну Валерієм Літвіновим.

Басейн у відновленому вигляді запустили у лютому 2012 року. Завдяки вкладенням коштів з обласного бюджету й тому, що минулий рік було проголошено роком спорту та здорового способу життя, певне фінансування було виділено й на розвиток спортивних споруд.

«Перші півроку споруда майже пустувала. Але завдяки ефективній роботі нової команди вдалося вийти на належний рівень. Ми не чекали, доки відвідувачі самі дізнаються, що басейн відновлено на належному рівні й що всі самі поприходять до нас. Шукали клієнтів самотужки, бо ж величезні витрати йдуть на утримання споруди, щоб забезпечити фізичне виховання та спортивне вдосконалення з плавання для всіх факультетів . Загалом у басейні в різний час плаває близько 3,5 тис. студентів нашого вишу, і він повністю зайнятий з 1-ї до 4-ї пари. Ми залучили відвідувачів з великих підприємств міст – таких, як «Ядзакі», «Єврокар», «Укртелеком», ряд лікарських установ та інші. На базі басейну готувалася до виступу на чемпіонаті в Будапешті команда ветеранів-ватерполістів, тренується дитяча школа з водного поло «Динамо», організовані школи плавання спільно з фондом «Спорт для всіх». Це дало змогу отримати додаткові кошти», – розповідає Олена Дуло.

Розмір басейну – 25х14 м, він уміщує шість плавальних доріжок. Родзинками цього об’єкта є два трампліни (більше на Закарпатті ви їх ніде не знайдете) й відповідна глибина: від менш глибокої до найглибшої (4 м). Тож у нас можна займатися будь-якими видами спорту – аби було бажання.

«Оскільки басейн є спортивним, встановлено певні правила щодо його завантаженості. Одночасно у воді може перебувати 60 осіб (по 10 на кожній доріжці)», – каже Валерій Літвінов. Проте зважаючи на те, що цей показник залежить від рівня підготовленості відвідувачів (кваліфікованим плавцям потрібно більше простору, аніж звичайним аматорам), оптимальною нормою повважали до 40 осіб протягом години.

Наразі керівництво басейну Ужгородського національного університету опрацьовує нові умови роботи: це стосується і вартості, і часу функціонування спортивного об’єкта. Нині ціна за годину користування басейном становить 35 грн. Проте розроблено спеціальні абонементи, які дозволятимуть постійним відвідувачам закладу економити: до прикладу, придбавши право на 12 занять, ви сплачуєте лише 350 грн (тобто двічі фактично займатиметеся задарма). Зважаючи на те, що кошти, отримані від відвідувачів, ідуть на утримання самої споруди й безкоштовні заняття майже 4-х тисяч студентів вишу, така ціна є невисокою.

Тут встановлено якісну систему очищення – вода в басейні не має запаху хлору і тішить око приємним блакитним відтінком; до того ж у приміщенні встановлено автономне опалення.

Щодо графіку роботи басейну, то він працює і в будні, і у вихідні – з понеділка до п’ятниці з 08.00 до 21.00, а в суботу та неділю – з 10.00 до 20.00. Проте працівники споруди намагаються іти назустріч відвідувачам – для групи охочих можуть зробити виняток і розпочати заняття раніше – о 6 або 7 ранку. Крім того, працюють тренери з плавання, які за потреби можуть і навчити дітей триматися на воді, і проводити професійні заняття з плавання.

Ірина Левіна, Медіацентр УжНУ. 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також