Міністерство юстиції США порушило кримінальну справу щодо Едварда Сноудена, який організував серію витоків інформації про розвідувальну діяльність США.
Колишнього співробітника ЦРУ та Агенції національної безпеки звинувачують у шпигунстві та крадіжці державної власності та навмисному розголошенні секретної інформації військового характеру, повідомляє агенство BBC.
У травні 29-річний Сноуден втік до Гонконгу. Повідомляється, що влада США уже готує запит на його екстрадицію.
Едвард Сноуден оприлюднив інформацію про доступ американських спецслужб до телефонних та інтернет-данних.
Заяву про порушення кримінальної справи надіслали до федерального суду Східного округу штату Вірджинія, також було видано орден на попередній арешт, йдеться у документах суду.
Кожен з пунктів звинувачення, висунутого Сноудену, передбачає максимальний термін ув'язнення 10 років.
Звинувачення датоване 14 червня, але його оприлюднили лише у п'ятницю, 21 червня.
Кореспондент ВВС у Вашингтоні Кеті Вотсон повідомляє, що ішення про порушення кримінальної справи проти Сноудена демонструє, наскільки серйозно американська влада сприйняла публікацію таємної інформації.
Місцезнаходження Едварда Сноудена невідоме. 10 червня він залишив свій готель після того, як стало відомо, що він є автором витоку інформації.
Поліція Гонконгу відмовилися коментувати повідомлення місцевої газети про те, що пан Сноуден начебто перебуває в конспіративній квартирі поліції.
Раніше Едвард Сноуден заявив, що оскаржуватиме будь-які спроби своєї екстрадиції з Гонгконга.
Програма PRISM
Перша інформація про діяльність спецслужб США з'явилася 5 червня, коли газета Guardian повідомила, що таємний суд США
розпорядився, щоб телефонна компанія Verizon передала дані щодо мільйонів телефонних розмов Національній агенції безпеки США.
До таких даних входять номери обох абонентів, тривалість розмови, час і дата дзвінка а також місце розташування абонентів.
Потім газета Washington Post повідомила, що американські спецслужби мають прямий доступ до серверів дев'яти найбільших інтернет-компаній, зокрема Facebook, Google, Microsoft та Yahoo.
Повідомлялось також, що секретна програма спецслужб для онлайн-стеження має назву PRISM.
Усі згадані інтернет-компанії заперечують передачу даних своїх серверів американському уряду.
Припускається, що програма PRISM дозволяє ФБР і Національному агентству безпеки отримувати доступ до електронної пошти, листуванню в веб-чатах та інших засобів комунікацій.
Влада США наполягає, що дані використовуються для виявлення іноземних громадян, яких підозрюють у терористичній діяльності і шпигунстві.
За даними ЦРУ, програма допомогла розкрити десятки терористичних змов.