Без Ужгородської митниці "бюджетну паляницю" України не спечеш

4
0

Свій вагомий і посильний внесок у наповнення Державної казни серед 52-х митних структур України робить й Ужгородська митниця. Результати її роботи свідчать, що вона справляється зі своїми завданнями на 100 відсотків і навіть більше.

Майже 276 мільйонів гривень – такий внесок ужгородських митників до Держбюджету за 9 місяців цього року. В порівнянні з минулорічним показником, це – на 50 млн.грн. більше. На формування дотацій обласного бюджету митницею в т.ч. направлено близько 230 млн.грн.

Підводячи підсумки діяльності митниці, її керівник – Михайло Порада, вкотре зазначає, що, завдячуючи активній зовнішньоекономічній діяльності протягом року окремих підприємств з імпорту на митну територію України, митниця в повному обсязі забезпечила виконання фінансових завдань, які доводилися відповідними наказами Держмитслужби України. Далі Михайло Юрійович аргументує конкретними цифрами: зокрема, таких товарів, як транспортні засоби підакцизної групи - 31,6 млн. грн., сировина та обладнання для виробничої діяльності – 27,5 млн. грн., обладнання для виробництва на території СЕЗ “Закарпаття” –19,3 млн. грн., товари побутової техніки – 12,6 млн. грн., товари дитячого харчування – 6,7 млн.грн.

Завдяки злагодженій роботі митників з імпортерами вищевказаних товарів, останніми сплачено податків на загальну суму майже 91 млн. грн., що становить 45 % надходжень податків в сфері торгового обігу митниці.

Також працівниками митниці вжито низку організаційних заходів, направлених на забезпечення виконання вимог Митного кодексу України з питань дотримання технологій митного контролю, правильності визначення країни походження товарів, митною вартістю імпортованих товарів та класифікацією, законністю застосування вексельної форми розрахунків по ПДВ, застосуванням суб’єктами ЗЕД податкових пільг при митному оформленні. В результаті загальний показник економічної ефективності склав 14,2 млн. грн. додаткових надходжень.

За словами заступника начальника митниці з правоохоронної діяльності Івана Бриндальського, впродовж 9 місяців п.р. митниками складено 601 протокол за фактами порушень митного законодавства, на загальну суму 24,5 млн.грн. (торік – 491 протокол на суму 10,2 млн.грн.) Суттєво покращилася робота у напрямку виявлення контрабанди. Якщо торік інспекторами було порушено 5 кримінальних справ про контрабанду лише на 2,5 млн.грн., то в цьому році – 6 на суму 7,2 млн.грн. Приємно зазначити, що Ужгородська митниця входить в першу десятку з 52-х митних установ України в напрямку порушень митних правил та боротьби з контрабандою. Відтак Іван Степанович навів порівняльні дані, що свідчать про результативну роботу інспекторського складу: по вартості справ про ПМП та по сумі накладених штрафів Ужгородська митниця має 6 місце, по сумі конфіскованих судом предметів правопорушень – 4 місце, по сумі накладених судом штрафів –3 місце та по вартості кримінальних справ – 9 місце.

У своєму заключному слові Михайло Юрійович звернув увагу особового складу на те, що як показує аналіз діяльності митних постів з питань протидії митним правопорушенням, то в Ужгородській митниці відслідковується зростання імпортних поставок. А це дає підставу говорити про необхідність активізувати та покращити аналітично-пошукову роботу, проводити систематичні перевірки у сфері зовнішньоекономічної діяльності, де є реальні перспективи виявити порушення чинного законодавства, різних прихованих схем та механізмів відхилення від сплати митних платежів.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також