Брензович пожалівся на утиски закарпатських угорців президенту Європарламенту

9
0

Народний депутат України, голова КМКС Василь (Ласло) Брензович у Брюсселі взяв участь у зустрічі, на якій обговорювалося становище закарпатських угорців.

У обговоренні взяв участь також Тібор Наврачич, єврокомісар з питань освіти, культури, молоді та президент Європарламенту Антоніо Таяні.

— Українські заходи проти національностей перешкоджають встановленню миру та стабільності на Закарпатті, заявив Василь Брензович.

Він повідомив також, що умови проживання угорців на Закарпатті різко погіршились. Зокрема завдяки змалюванню негативного образу у засобах масової інформації.

— В українських ЗМІ практично нема позитивних новин про угорську громаду, вони вважають їх ворогами, так само як і Угорщину, - зазначив Брензович.

Йшлося також про необгрунтовані перевірки угорської інтелігенції, представників КМКС та влади з числа угорців на кордонах за сприяння Служби Безпеки України.

— Дуже важко терпіти те, що відбувається на державних кордонах, і ми бачимо, що ці заходи явно націлені проти угорців. Ніколи ще положення угорців в історії незалежної України не було таким поганим, - підкреслив Брензович.

У зустрічі також взяли закарпатка, євродепутат від Fidesz Андрея Бочкор та Ілдика Орос, голова Закарпатської угорської асоціації вчителів.

Єврокомісар Тібор Наврачич заявив, що він інформує Йоганнеса Гана, єврокомісара з питань розширення та політики добросусідства, про негативні тенденції, що стосуються закарпатських угорців. З цього приводу він також пообіцяв звернутися до єврокомісарів з регіональної політики Корини Крецу та Федеріки Могеріні, верховного представника ЄС із питань закордонних справ, аби вони уважно слідкували за питаннями, які зачіпають закарпатських угорців.

Антоніо Таяні, президент Європарламенту, під час зустрічі підкреслив, що "меншини для Європи є дуже важливими".

— Для Європи важливо зберегти мовну різноманітність, тому меншини повинні бути захищені, - зазначив він.

Президент Європарламенту пообіцяв, що проконсультується з Петром Порошенко і попросить його захистити права меншин в Україні, оскільки Європейський Союз всіляко прагнуть підтримки національних меншин на своїй території.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також