За останні три роки в лабораторіях Великої Британії було створено більше 150 ембріонів – гібридів людей та тварин. Метою цих секретних експериментів є відшукати ліки від багатьох смертельних захворювань.
Прийнятий у 2008-м році Закон про людське запліднення та ембріологію дозволив створення гібридів, які мають бути знищені не пізніше ніж за 14 днів.
Зокрема, було легалізовано запліднення яйцеклітин тварини людськими сперматозоїдами, імплантацію ядра людської клітини до тваринної клітини, а також вирощування "химер" - ембріонів тварин з людськими клітинами.
Відтоді вчені Королівського коледжу Лондону, Університету Ньюкасла та Уорікського університету встигли створити 155 "змішаних" ембріонів.
Наразі на заваді науковцям став брак коштів, проте в майбутньому вони мають намір продовжити свої експерименти.
Результатом, на який сподіваються дослідники, буде одержання стовбурових клітин, що допоможуть подолати чимало недуг, які сьогодні є невиліковними.
Між тим лорд Елтон стверджує - з точку зору етики такі експерименти в жодному разі не можуть бути виправдані, більше того, вони дискредитують Британію як країну.
"На кожній стадії (досліджень) обґрунтуванням учених було: якщо ви лишень дасте нам це зробити, ми знайдемо ліки від усіх хвороб, відомих людству. Це просто емоційний шантаж", - наголошує він.
"Чому вони (науковці) тримають це в секреті? Якщо вони пишаються тим, що роблять, то чому ж ми маємо звертатися з депутатським запитом, аби про це стало відомо?", - каже представниця пролайфістської групи Comment on Reproductive Ethics Жозефіна Квінтавалль.
Проблема багатьох учених полягає в тому, що ними керує лише бажання експериментувати, а це не є досить вагомим обґрунтуванням, говорить вона.
Днями із застереженням відносно експериментів, що нагадують про жахіття "Планети мавп" вже виступила інша група науковців. Вони вимагають встановлення жорсткішого контролю над такими дослідженнями, а надто над експериментами, де людські стовбурові клітини вводяться до мозку приматів.